Podívejte se na nový letní klip Verony Volnej pád

Formaci Verona tvoří zpěvačka Markéta Jakšlová a producent a skladatel Peter Fider. Seskupení stylově patří mezi pop-dance a ani song Volnej pád, který vyplul 10. června na hudební trh se nevymyká. I když v poslední době duo značně umělecky experimentovalo.


Režie klipu i scénáře se ujala sama Verona. Video k nové letní romantické hitovce vzniklo v severním Německu na ostrově Sylt a také v Dánsku v kouzelné přírodě kolem moře, kdy si se spoře oděnou zpěvačkou Markétou pohrává vítr. „Počasí nám vyšlo, svítilo sluníčko, ale i přes to byla veliká zima, což nám natáčení trošku ztěžovalo a já doslova mrzla. Naštěstí jsme měli skvělé ubytování v rodinném penzionu, kde jsme načerpali sílu díky přátelské majitelce, která nám každý večer po natáčení uvařila veliký hrnec teplé polévky,“ komentuje natáčení Markéta.
Singl se nese na romantické vlně a má primárně zachytit letní atmosféru, proto je i nálada videa abstraktní a hlavní roli v něm sehrála právě Markéta. Text vznikl z pera Viktora Dyka, který se postaral o velkou část v minulosti úspěšných singlů. Volnej pád je po umělecké stránce návrat ke kořenům. Co na to fanoušci?
„Volnej pád je takový mix dance a pop music. Za posledních pět let s hudebními styly celkem experimentujeme, například Ztracená bloudím je piano balada, Hey Boy připomíná retro dance, Bez tebe je kytarový pop, Fallin in Love zase progressive house. Volnej pád je řekněme tak trochu návrat ke kořenům,“ okomentoval singl Peter Fider. Projekt Verona jede už jedenáct let na plný plyn. Připravuje skladbu Volnej pád také v anglické verzi a nové album, které chystá vydat na počátku příštího roku.

Podívejte se na klip Volnej pád:

Foto: www.verona-music.cz