Podívejte se na nový klip skupiny Škwor

Po krátké novoroční pauze určené k načerpání sil se Škwor opět hlásí o slovo. Děje se tak se zbrusu novým klipem k pro Škwor ne zcela typické baladě Síla starejch vín, který je vůbec prvním videoklipem z úspěšného loňského alba Sliby & Lži. To kapela představila živě už během konce roku 2013 v rámci podzimního S&L Tour 2013, jehož vrcholem byl vyprodaný koncert v pražské Incheba Areně. Na následující měsíce je pak v plánu celkem šestnáct dalších koncertů S&L Tour 2014, během nichž si budou moci majitelé novinky Sliby & Lži nechat album podepsat všemi členy kapely. Jarní čast turné odstartují Škwor 13. února v Bratislavě a zakončí 25. dubna v Českých Budějovicích.


Videoklip k baladě Síla starejch vín Škwor natáčeli společně s režisérem Martinem Linhartem známým jako Marty68. Toho si kapela vybrala na základě jeho předchozí spolupráce na klipech Anny K, Imodium, Clou či Eddie Stoilow
a společně se na přelomu roku vydali do cukrovaru Lázně Toušeň. „V Lázních Toušeň jsme točili část s kapelou. Zůstaly zde zachovány nějaké kulisy po natáčení filmu Liga výjimečných a vypadá to tam fakt parádně,“ pochvaluje si baskytarista Škwor Tomáš Kmec.


Ten zároveň podotýká, že původně bylo v plánu točit klip na jinou píseň z alba Sliby & Lži. „Nejdřív jsme chtěli točit klip k singlu Posluchej, k němuž vzniklo ještě před vydáním alba úspěšné lyric video. Mezitím jsem ale dali na náš web anketu o nejoblíbenější písničku ze Sliby & Lži, kterou naprosto jasně vyhrála Síla starejch vín, a o klipu tak bylo jasno,“ vysvětluje Kmec. Zajímavostí je, že v druhé, příběhové části klipu, která vznikala nezávisle na kapelní části na začátku roku 2014 na Praze 7 si zahráli mladí herci z Divadla Radar, kde začínal svou hereckou kariéru například Vojtěch Dyk.


Co se v úvodu avizovaného S&L Tour 2014 týče, chystají Škwor na všech šestnáct zastávek »pár pestrých technických novinek z velkého pražského koncertu«. Pokud se však ptáte po bližších detailech, budete si muset počkat až na samotné koncerty. „Těch věcí je víc, detaily ale prozrazovat nechceme, ať se fanoušci nechají překvapit,“ láká na koncerty Tomáš Kmec. Dalším lákadlem pak budou speciální autogramiády loňské úspěšné novinky Sliby & Lži, která si velmi dobře vedla v řadě hitparád a žebříčků včetně Top 10 nejprodávanějších alb na Supraphonline.cz. Autogramiády budou následovat po každém z koncertů S&L Tour 2014.
Těšit se mohou příznivci Škwor v obvyklých destinacích jako je třeba Kolín (15. 2.), Plzeň (21. 2.), Olomouc (12. 3.), Brno (14. 3.), Pardubice (28. 3.) nebo Ostrava (17. 4.), ale i na několik místech, kde Škwor již dlouho nehráli. „Kromě kulturáku v Nové Říši a klubu v Litvínově, to jsou všechno místa, na která jezdíme i roky, takže nás snad nic nepřekvapí. Po delší době se vracíme do Bratislavy a jsme zvědaví, jak to tam dopadne,“ komentuje zastávky tour Kmec.

Podívejte se na klip Síla starejch vín zde:

S&L Tour 2014
13. 2. – Bratislava, klub Randal
15. 2. – Kolín, Staré lázně
21. 2. – Plzeň, KD Peklo
1. 3. – Litvínov, Attic klub
7. 3. – Herálec, KD
8. 3. – Semily, KD
12. 3. – Olomouc, S-Cube
14. 3. – Brno, KD Semilasso
15. 3. – Dlažov, KD
28. 3. – Pardubice, ABC Klub
29. 3. – Bezno, KD
4. 4. – Zlín, Masters of Rock café
17. 4. – Ostrava, Garage klub
18. 4. – Krnov, Kofola klub
19. 4. – Nová říše, KD
25. 4. – České Budějovice, KD Vltava

Foto: Supraphon