Podívejte se na nový klip rockové dračice Tanji

V červnu roku 2018 vydala vydala rocková dračice Tanja nové EP Stín. CD minialbum obsahuje skladby Stín, Má zpověď, Pojď a hádej, Zadrž ten čas a Nad hlavou létá rokenrol a je malou ochutnávkou před vydáním nové studiovky. Aktuálně k titulní pecce Stín přichází sexy Tanja s novým klipem.

image-0-02-04-4d8dd2df2c93a655b1ea3c496ab8155ff369b120e3beb95377e15e7f58fbe925-V

Abych řekla pravdu, tak jsem klip jako takový – mimo sestřihu z koncertů a účinkování v klipu Citronu – netočila už hodně let. Nabídka přišla od Radima Pařízka, který se zmínil, že klip může natočit Michal Skořepa, který je mimo jiné skvělý muzikant. Točili jsme v Garáži v Ostravě a Michal k písni také nazpíval sbory. Stín vytvořil jak hudebně tak textově Radim Pařízek junior a písnička vyšla na EP Stín, které vyšlo na podzim,“ prozrazuje vznik nového klipe Tanja.

2019 klip IMG-5310

Stín byla nová věc a když jsem ji poprvé slyšela, odlišovala se od mých klasických věcí. Když jsem poprvé slyšela refrén a vyjela s hlasem nahoru, bylo to přesně to, co mi na EP ještě chybělo. Rocková, tvrdší, ale zároveň stále melodická a jednoduchá věc. Vyšperkoval to pak ještě náš Djordje Eric u míchaček. Se mnou u natáčení nových věcí nikdy není předem dáno, jak se bude situace vyvíjet. Tak jsem si na natáčení vzala arzenál rockových hadříků, které jsou si vesměs podobné (velký kufr plný věcí musí být…) a před kameru jsem si vybrala to, v čem jsem se v tu chvíli cítila nejlépe. Jako bojovnice. Jo, a ještě mezi pauzou jsem jela rychle do nákupního centra sehnat nějaké super šněrovací botky. Sice je u nás zboží habaděj, ale jakmile něco konkrétního potřebujete, tak najednou nic není… Klip se ale v pohodě natočil i bez nich,“ směje se sexy Tanja.

image-0-02-04-67728124c8d1cb15fa45d0df0a9b5cdf3b3e110314dfbee204093b0b11b3f7fd-V

Jelikož ráda běhám po podiu jako utržená ze řetězu, bylo pro mě těžké stát na místě a zpívat. Ale nakonec jsem běhání změnila na pohyb rukou a docela to šlo. I přesto jsem si říkala, že to je docela namáhavé. I když režisérovo zadání znělo »jen se pohybovat na místě«, zpotila jsem se u toho skoro jako při koncertě, což je vidět mimo jiné i ke konci klipu. Ale nebyla jsem sama. Myslela jsem si, že mám dost jenom já, ale když pak kluci muzikanti, kteří byli taktéž na místě, byli ke konci natáčení stejně hotoví, jako já, tak jsem si v klidu řekla, že to se mnou není ještě tak špatné,“ dodala se smíchem sympatická Tanja, která letos vydá dlouho očekávané nové studiové album.

Podívejte se na klip s písni Stín zde:

https://www.youtube.com/watch?v=yOVWGMmLjRs&t=47s

Tanja – zpěv

Radim Pařízek – bicí, leader

Djordje Erič – kytara

Pavel Hanus – kytara, zpěv

Radim Pařízek jr. – baskytara

hudba: Radim Pařízek, Radim Pařízek jr., Pavel Hanus

text: Radim Pařízek

nahráno v Citron studiu 2018

autor videoklipu a režie: Michal Skořepa

Foto: Archiv Tanji