Podívejte se na nový klip Ondřeje Rumla

Ondřej Ruml vyrazil na One Man Show Tour Nahubu, na kterém připomene i svoje debutové album Proměna. A představil i klip k písni Štěstí zdraví aneb Tak trochu vánoční píseň ze svého posledního alba Nahubu.

O. Ruml

One Man Show Nahubu postavil Ondřej Ruml na skladbách ze svého posledního studiového alba, na kterém nehraje jediný hudební nástroj, všechny zvuky vytváří svými hlasivkami a tělem. Naživo potvrzuje svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji  muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Jediný doprovod mu dělá jen jeho looper.

K turné vydal Ondřej Ruml v reedici svoje debutové album Proměna. Už v době prvního vydání (2010) zaujalo uměleckou kvalitou. Umělec na něm prokázal svou multižánrovost a dal jasně najevo, ve kterých vodách se cítí doma. Vychází z jeho oblíbených stylů, takže se skladby pohybují mezi různými žánry.  „Rozhodl jsem se tehdy, že svou první desku natočím tak, aby se líbila hlavně mně. Nikdy jsem nebyl žánrově vyhraněný a ani deska taková úplně není. Mísí se na ní prvky jazzu, popu, swingu i country. Moc se mi líbí například použití pedal steel guitar v písni Pán, kterou skvěle natočil Josef Štěpánek. Také Luboš Novotný z kapely Druhá Tráva nahrál překrásný dobrový part v písni Když se stmívá. Velkou radost mám i ze saxofonu Františka Kopa v písni Úsměv,“ komentuje album Proměna Ondřej Ruml.

0190295721107 Ruml, Ondrej - Promena - cover

Album je z velké části autorským dílem Ondřeje Rumla a hudebního producenta Patricka Karpentski. Dále svými nápady přispěli také Ivo Viktorin a Jan Bálek. Kromě svých textů nazpíval texty svých oblíbenců jako Oskara Petra, Pavly Milcové, Bogdana Trojaka či Alice Bauerové. Na albu se jako hosté podílely ještě Beata Hlavenková a Lucia Šoralová.

O. Ruml

Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k jistotám naší hudební scény. I svým druhým  albem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nejen posluchače, ale i hudební kritiky, kteří ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné. A cappella album Nahubu vydal vloni na podzim.

Podívejte se na klip s písni Štěstí zdraví zde:

https://youtu.be/KhJPyRSbVSE

Rozhovor s Ondřejem Rumlem k albu Nahubu:

https://www.youtube.com/watch?v=gMJaLVNk6Ws

Více infa: Další info: www.ondrejruml.cz

Foto: Matěj Třasák