Podívejte se na klip k letnímu hitu sladkých chlapců z United5

Nový svěží singl prvního česko-slovenského boybandu United 5 nazvaný Name in the Sand se dočkal obrazového ztvárnění. Ovšem pozor, videoklip, který vznikl začátkem června v kamenolomu Šifr kousek od Opavy, je předzvěstí oficiálního videoklipu a zároveň úvodem letní prázdninové soutěže, kterou United 5 připravili pro své fanoušky. Cílem této soutěže je dát vzniknout druhému videoklipu k této skladbě, který by měl mít premiéru v září.

United5-fotoNameInTheSand-TZ
United 5 vyzývají své příznivce, aby si s nimi a jejich písničkou skvěle užili prázdniny a všechny svoje zážitky natáčeli na telefon, kameru nebo cokoliv, co umí jednoduchá videa, a natočili tak svou verzi videoklipu k singlu Name In The Sand. Skladba bude zdarma ke stažení na webových stránkách kapely. Zaslaná videa od fanoušků budou průběžně zveřejňována na Youtube kanále skupiny United5. Z těchto videí pak kapela sestříhá druhou, oficiální verzi klipu. Všichni, kdo se letní soutěže zúčastní a jejichž videa budou zveřejněna a použita v klipu, si tak nejen zahrají v oficiálním klipu United5, ale navíc budou odměněni dárky. Mezi hlavními výhrami jsou VIP vstupenky na koncert United5, které kromě účasti na koncertu zdarma pro výherce i jeho partu kamarádů opravňují také ke vstupu do zákulisí a osobnímu setkání s členy kapely, tedy Mattym (Matěj Bláha), Peterem (Peter Juhás), Marthym (Martin Dufek), Norbertem (Norbert Brand) a Máriem (Mário Bendík). United5 chystají na podzim koncertní turné, takže výherci si mohou vybrat kterýkoli z plánovaných koncertů.
Aktuální klip k singlu Name in the Sand natáčeli kluci z kapely sami, bez scenáristy, režiséra, kameramana či jiné profesionální pomoci. Děj je velice jednoduchý. „V podstatě jde o to, že jsme si řekli, že si s klukama uděláme výlet někam pryč od civilizace. Nakonec se ale vše převrátí a začnou se dít nevídané věci,“ popisuje scénář videa Marthy. Natáčení proběhlo během jednoho dne v zatopeném kamenolomu Šifr ve Svobodných Heřmanicích. „Natáčení našeho vlastního klipu nás strašně bavilo a opravdu jsme si to užili. Někdy je natáčení samotné mnohem zábavnější, než výsledný videoklip,“ poznamenal Peter. Ovšem vyskytly se i dobrodružnější momenty, na jeden z nich vzpomíná Norbert: „Když Peter skákal do vody, měl na hlavě upevněnou Go Pro kameru. Ten skok byl prostě vynikající, unikátní. Jenže pak se vynořil z vody a kameru na hlavě neměl. Byla tam 40ti metrová hloubka, tak jsme si mysleli, že už to nikdo nezachrání a všechny záběry jsou ztracené. Ale nakonec se to našemu manažerovi za pomoci zkušeného potápěče povedlo. A za to jsme velmi vděční. Tím, že jsme si klip režírovali a točili sami, vzali jsme na sebe dost velký kus práce, nebylo to tak jednoduché, jak jsme si mysleli. Ale věřím, že výsledek stojí za to!“

Na první klip ke skladbě Name In The Sand se můžete podívat zde:

Foto: www.facebook.com/united5official

FB_post_chalupari