Podívejte se, jak se Jaroslav Čejka po letech setkal s kamarádem!

Už před dvaceti lety spolu vystupovali na nejrůznějších akcích po celé republice a vzájemně si pomáhali. Před šesti lety se však jejich cesty rozdělily. Nedávno se setkali na charitativní akci v pražském Karlíně. Přímo v polovině písně, kterou Richard Sacher zpíval, se ve dveřích zcela nečekaně zjevil sedmasedmdesátiletý Jaroslav Čejka. „Byl to pro mě takový šok, až mi z toho přeskočil hlas,“ prozradil nám Sacher.


Není divu. S oběma umělci se osud v posledních letech nemazlil. Slavný český mim Jaroslav Čejka musel v zimě roku 2008 podstoupit operaci kolen, krátce nato mu umřela maminka, o kterou se dlouhá léta staral. Následovala výměna kyčelního kloubu a rok poté srdeční kolaps. Ani ne po půl roce se po něm slehla zem. V dubnu 2010 ho novináři objevili v zařízení pro seniory ve středních Čechách, kde tajně odpočíval a nabíral síly. Špatná životospráva, nemoci a stres se na představiteli legendární Slepice silně podepsaly. Zaznělo i podezření na počínající Alzheimerovu chorobu. Navíc se Čejka kvůli různým nesmyslným půjčkám ocitl bez peněz. V současné době pobývá v domově důchodců v Praze-Kobylisích a je o něj dobře postaráno.


Přibližně ve stejnou dobu jako Čejka se dostal do problémů i Sacher. „Nejdříve mi onemocněl otec, a to Alzheimerovou chorobou. Několik měsíců poté málem umřela matka, které na poslední chvíli diagnostikovali akutní leukémii. Musel jsem všeho nechat a odjet do Brna, kde jsem několik let trávil většinu času návštěvami nemocnice, v níž matka bojovala o život, a domácí péčí o otce, jehož paměť se zhoršovala ze dne na den. Můj život se proměnil v jedno velké psycho,“ svěřil se Sacher, kterému v roce 2011 zemřelo několik přátel včetně spisovatelky Simony Monyové. Ani ne čtvrt roku nato podlehl své nemoci i Richardův otec. Tím však trable neskončily – zpívající spisovatel dodnes pečuje o matku, jejíž zdravotní stav několikrát do roka vyžaduje prudkou změnu Sacherových pracovních i soukromých plánů.


„S Jardou Čejkou jsem nebyl několik let ve spojení. Když jsem si přečetl v novinách, jaké má zdravotní problémy a že je dokonce nezvěstný, velmi mě to trápilo. Bohužel jsem byl v Brně, měl jsem jiné starosti. Když jsem se pak dozvěděl, že se už má dobře, potěšilo mě to. Loni v létě jsem ho chtěl konečně navštívit, jenomže mi opět zkolabovala matka a já musel zpátky do Brna…. Setkali jsme se až dnes a je to velmi emotivní,“ dodal očividně dojatý Sacher, který před dvěma měsíci vydal svoji desátou knihu, eroticko-psychologický román Trojka.

Foto: Archiv RSJČ