Podívejte se, jak herečku Evu Josefíkovou oblékl obalový designer

Herečka Eva Josefíková se stala jednou z tváří pátého ročníku osvětové kampaně 12 plus 12, která podporuje pacienty s nemocí motýlích křídel. Šaty pro ni vytvořil přední český obalový designer Jan Činčera. Inspiroval se strukturou motýlího křídla.


V letošním charitativním kalendáři charitativní organizace Debra ČR, jejíž patronkou je herečka Jitka Čvančarová, se spojuje dvanáct osobností českého showbyznysu s dvanácti originálními českými výtvarníky. Společně ukazují, z různých úhlů, jaký je svět lidí trpících nemocí motýlích křídel.
Eva Josefíková s Janem Činčerou ztvárnili na fotografii Lucie Robinson propojení mezi šupinkatou strukturou motýlího křídla a kůží lidí, které postihlo toto kruté onemocnění. „Když mě Jitka Čvančarová oslovila, neváhala jsem ani minutu. Právě díky jejímu osvětovému projektu a jeho medializaci jsem se s nemocí motýlích křídel seznámila už před několika lety. Obdivuji všechny, co jsou do projektu zapojeni a hlavně pacienty samotné a jejich rodiny. Jsem ráda, že i já můžu alespoň trochu přispět ke zpříjemnění jejich každodenního života. Je mi velikou ctí,“ říká ke své účasti na projektu Eva Josefíková.
Její focení probíhalo v pražské Stromovce. „Byl to punk, skvělá atmosféra. Všichni jsme cítili výjimečnost toho focení. Pózování mi moc nejde, ale tohle jsem si užila. Instalace pana Činčery byla neskutečně krásná, ale pomohla mi vcítit se ještě víc do samotného problému,“ popsala Eva Josefíková.
Jan Činčera je přední český výtvarník, který se dlouhodobě věnuje obalovému designu. V roce 1994 spolu s manželkou založil vlastní studio. Obal v jeho pojetí zhodnocuje balený objekt, neznamená víc ani méně.

Více o projektu 12 plus 12 se dozvíte zde: www.12plus12.cz

Foto: www.12plus12.cz