Pochlechněte si Martina Stránského jak čte světový bestseller Milénium

Pokračování napínavé severské detektivky Stiega Larssona Milénium 2 – Dívka, která si hrála s ohněm, v osobité interpretaci herce Martina Stránského, je aktuální novinkou v nabídce služby Audiotéka.cz.


Téměř patnáctihodinový záznam strhujícího vyprávění je k dispozici pro stažení do aplikací Audiotéka v mobilních telefonech nebo na iPad, a také ve formátu MP3 do počítačů a MP3 přehrávačů. Kromě elektronické verze je novinka k dostání také na CD. Již vyšla i audio verze prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy a třetí, závěrečná audiokniha série Dívka, která kopla do vosího hnízda, vyjde v říjnu 2012.


Trilogie Milénium se v knižní podobě (v Česku vydává nakladatelství Host) stala celosvětovým fenoménem a spustila novou vlnu zájmu o severskou krimi literaturu. Značnou pozornost vzbudily také filmové adaptace (ve Švédsku byla natočena celá série, v Hollywoodu zatím jen 1. díl).
Druhý díl, Dívka, která si hrála s ohněm, odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie zahájí celostátní pátrání po Salanderové, podporované mediální kampaní, ve které vycházejí najevo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je přesvědčen o její nevině, avšak Lisbeth odmítá jakoukoliv pomoc při pátrání po skutečném viníkovi. Do hry vstupuje nelítostný gang násilníků, který jde po Salanderové, a tak se kniha mění v boj o její záchranu…

Pochlechněte si Martina Stránského jak čte světový bestseller Milénium:

[audio:030-milenium02.mp3] [audio:030-milenium01.mp3]

O Audiotéka.cz
Audiotéka.cz nabízí audioknihy ke stažení do chytrých mobilních telefonů, tabletů a počítačů. Je jedinou specializovanou službou svého druhu v České republice a ve své nabídce má více než 900 titulů mluveného slova všech významných českých vydavatelů. V rámci Audiotéky si uživatel buduje vlastní sbírku audioknih, ke své virtuální »Poličce« se všemi zakoupenými audioknihami má přístup přes webový prohlížeč nebo přes specializované aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Foto: Audiotéka.cz