Petra Janů oslaví 60 ve vyprodané Lucerně!

Zpěvačka Petra Janů slaví své šedesátiny opravdu velkolepě. Jede velké koncertní turné, které bude mít v pondělí 19. listopadu zastávku ve vyprodané pražské Lucerně. Zde také pokřtí 3CD Má pouť vydané Supraphonem v edici Zlatá kolekce.


Petra Janů trojdiskový komplet nazvala příznačně Má pouť. Jde o zvukový profil napříč její čtyřicetiletou hudební dráhou. Od suverénně rockujících začátků přes záplavu hitů domácí i zahraniční provenience až po kontakt s muzikálovou scénou, vždy dokonale využívající její velký hlas a vkusně dramatické podání. Tato sestava je jistým vyvrcholením předchozích písňových kompletů v tom, že obsahuje poctivou dávku největších hitů, bigbít z období spolupráce s Otou Petřinou i Petrem Jandou, světová muzikálová témata i přibližně dvacítku raritních nahrávek dosud nikdy nevydaných. Do výběru alba se celkem dostalo šedesát snímků.
„Vzpomínám, jak jsem tehdy, jako dvacetiletá, měla velký sen, že vydám u Supraphonu desku a zazpívám si s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu. Když jsme teď připravovali moje vzpomínkové trojalbum, uvědomila jsem si, že se mé sny vrchovatě naplnily…,“ komentuje vydání 3CD Petra Janů. 3CD Petra Janů, Má pouť / Zlatá kolekce – vyjde u Supraphonu v pátek 9. listopadu 2012.

Narozeninové turné Petry Janů
1.11. – Dvůr Králové, Hankův dům
6.11. – Prostějov, Divadlo
7.11. – Uherské Hradiště, Dům kultury
8.11. – Hradec Králové, Sál Filhamonie
9.11. – Brno, Sál Stadion
14.11. – Zábřeh, Kulturní dům
19.11. – Praha, Velký sál Lucerny
20.11. – Vyškov, Městské kulturní středisko
21.11. – Kroměříž, Kulturní dům
22.11. – Bratislava, Istropolis
24.11. – Turnov, KC Střelnice

Foto: Supraphon