Petr Janda chystá sólové album ke svým 80. narozeninám

Legenda českého rocku i popu brzy oslaví 80. narozeniny. K nim si nadělil sólové album s mladými hudebníky i mnoha významnými hosty. Ponese název Asi se mi nebude chtít a jeho autor jako předzvěst představuje píseň s názvem Hrací skříňka.

Petr Janda a Olympic k sobě neodmyslitelně patří a tak to zůstane i nadále. Toto album je však mimořádnou událostí k jeho osmdesátinám. Je jasné, že melodické nápady nezapřou autora zhruba tisíce písní a desítek hitů, které složil především pro skupinu Olympic. A přece je sólová deska v mnohém odlišná. Je to určité bilancování, ohlížení a vzpomínání, ale rozhodně ne odcházení.

Na album si Janda přizval hned několik hostů. Zazní piano Petra Vondráčka, nechybí přátelé jako Jiří Stivín, Emil Viklický, Antonín Gondolán, Jiří George Kozel či Kája Mařík a Dobrý večer quintet. Základní sestavu tvoří o několik generací mladší hudebníci. V první řadě producent a bubeník Lukáš Pavlík (Chinaski), basista Adam Stivín, pianista a textař Ondřej Fencl nebo zpěvák a textař Lukáš Koranda. Na albu nechybí ani duet s dcerou Martou Jandovou.

„Řekl jsem si, že udělám desku napříč žánry. A tak jsem udělal. Na albu najdete pop, rock, folk, klasik, jazz i písničky. Prostě žánry, kterými jsem do určité míry prošel. Až si to poslechnete, zjistíte, že to i tak drží krásně pohromadě. Budu moc rád, když se vám moje album bude líbit. Pěknej poslech a volume right!“ vzkazuje svým fanouškům Petr Janda.

Oficial audio: https://youtu.be/dTBTd1gkOqI

 

Fanoušci Petra Jandy se mohou těšit na opravdovou událost a zejména na dvanáct suverénních autorských písní. Album vydává 22. dubna firma Supraphon na CD se speciálními bonusy nebo na vinylu či digitálně.

O tom, že zpěvák, kytarista a skladatel má energie stále na rozdávání, svědčí nejen chystané album, ale i koncertní turné k 60. výročí kapely Olympic. To vyvrcholí speciálními koncerty 18. a 19. listopadu ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách skupiny nebo v síti Ticketstream.

Oficial teaser: https://www.youtube.com/shorts/CVgRYTMgZkE

Foto: Supraphon / Michal Matyáš, Lukáš Koranda, Jiří Vrkoslav