Petr Bende už začíná slavit Vánoce!

Zpěvák a skladatel Petr Bende vyjede již po jednadvacáté na speciální vánoční turné, pro které vždy chystá nový program s řadou překvapení. I letos se mohou zpěvákovi příznivci těšit na koncerty se sváteční atmosférou a hosty. V plánu je sedmnáct měst, mezi kterými jsou například Ostrava, Praha, Brno, Olomouc a poprvé vystoupí ve Vídni.

Bende-Petr_Vanocni-turne

V programu nechybí ani nové písničky z aktuálního alba Petra Bende Restart. Zaznívají i vánoční koledy, které dostávají leckdy netradiční hudební kabát a přichází i hudební hosté. Letos bude tím hlavním František Segrado, který se stal širšímu publiku známý v souvislosti se spoluprací s autorskou dvojicí Michal Horáček a Petr Hapka. V rámci koncertu také zazní jejich největší hity – jako například: Štěstí je krásná věc, Rozeznávám a Strážce plamene.

Bende_Petr_2017

Band Petra Bendeho rozšíří i Cimbálová muzika Gromba, složená z pěti mladých hudebníků, spolupracujících s Michalem Grombiříkem, který s Petrem Bende s úspěchem hrál už na předloňském turné.

Petr-Bende_LIVE

Každý rok to je jako setkání s přáteli; každý rok posluchačům nabízíme nový program a netradiční hudební spojení napříč žánry. Zazní ale i nestandardně zpracované vánoční koledy a místní pěvecké sbory nás v každém městě ještě blíže propojí s domácím publikem,“ vysvětluje Petr Bende a dodává: „Naše vánoční turné už i překročilo hranice republiky. Letošní turné zakončíme vystoupením v Kostele sv. Alžběty ve Vídni. Navážeme tak na naše zahraniční koncerty, kdy jsme v prosinci 2013 hráli v katedrále Saint-Louis v Paříži a o rok později v Augustiniánském kostele v Curychu. Vždy to byl ohromný zážitek a jedinečná zkušenost.“

Multilink: https://supraphon.lnk.to/PetrBendeRestart

Vánoční turné 2017

29.11. Miroslav u Znojma

30.11. Ostrava

2.12. Strážnice

3.12. Blansko

7.12. Praha Divadlo Kalich

8.12. Rumburk

9.12. Měřín

10.12. Brno

12.12. Třebíč

13.12. Polná

15.12. Velká Bíteš

16.12. Zbraslav u Brna

17.12. Třešť

19.12. Olomouc

20.12. Uherský Brod

21.12. Velké Bílovice

22.12. Vídeň – Rakousko

Více infa: http://www.petrbende.cz/koncerty

Foto: Supraphon