Pavel Nový: Mám patnáct tisíc důchod

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show svého hereckého kolegu Pavla Nového. „Myslím, že jsi dnes přišel schválně tanečně, protože minule jsi do pořadu přišel v horším stavu,“ připomněl moderátor poslední návštěvu Pavla Nového ve svém pořadu, kam přišel před pár lety o berlích po prodělané západonilské horečce.


Moderátor Kraus se zajímal, proč herec přišel tentokrát v obleku a nikoli v tradičních kraťasech, ve kterých chodívá i v zimě. „Ty jsi tentokrát přišel v obleku v souvislosti se svou novou rolí ve filmu Kandidát, kde ztvárňuješ tajemnou postavu…,“ nadhodil Kraus. „Mně ta role hodně bavila. Je to film, jaký se tady moc netočí… Fakt jsem byl překvapený, po filmařské stránce mě to dost zaujalo,“ vyprávěl host o novém filmu.
Krause zajímalo, jak je na tom herec s hereckým textem. „My jsme spolu hráli divadlo, tak si pamatuji, že to tam Pavel trochu řešil,“ vzpomínal Kraus. „Krátkodobá paměť dobrá, dlouhodobá stále nic moc. Takže texty si musím načítat obvykle těsně před představením,“ pobavil host Nový. Krause zajímalo, čím se Pavel živil, než začal kdysi s hereckou profesí v příbramském divadle. „Dělal jsem toho spoustu, třeba kuchaře, číšníka, kontroloval jsem trať… Tam se mi líbilo, na té dráze. Jezdil jsem tehdy vlakem grátis,“ vzpomínal herec.


A Pavel Nový vzpomínal, že kvůli západonilské horečce byl ještě před šesti a půl rokem nemohoucí. „Teď se snažím zase sportovat, hraju hokej, i když přešlapování mi nejde a vlastně ani to bruslení mi nikdy moc nešlo… Jinak teď sice pořád hraju, ale už jsem i s mojí paní v důchodu. Bydlíme na venkově, máme vlastní cibuli, brambory a já mám patnáct tisíc důchod,“ prozradil oblíbený herec.


A dodal, že jedí výhradně vlastní brambory. „Na rok nám stačí tak sedmdesát kilo a nejradši máme ty červený… Máme zahradu, která je na ty užitečný věci, na pěstování zeleniny a podobně, pak má moje žena dvorek, kde má kytičky,“ pochlubil se. „Vy jste úplné Ratibořice! Staré Bělidlo,“ smál se Kraus. „A kdo u vás vaří?,“ ptal se moderátor. „No, Jarka, moje žena, přestože jsem vyučený kuchař,“ prozradil Pavel Nový.

Foto: TV Prima