Pavel Nečas slízl pěknou pecku

Pavel Nečas se v seriálu ZOO ukazuje jako Lubor Brázda, a kladný hrdina to rozhodně není. A protože na každého záporáka jednou dojde, tak i pro něj si scenáristé připravili malou pomstu v podobě pěkných pár elektrických šoků a zpackané akce.

Na vánočních trzích, které se konají v zoo, si Lubor Brázda prosadí, že ho bude zdobit krásný svítící jednorožec. A ještě předtím, než se představí návštěvníkům v celé své kráse, se musí vyzkoušet. Jenže, jednorožec trochu kope! „Rekvizitáři připravili prskavku, která vydávala ty jiskry, a já to pak jen dohrál. Padal jsem na zem, jsem kaskadér. Ničeho jsem se nebál,“ popisuje s úsměvem Pavel Nečas, jak hrál to, že ho zasáhl proud a skácel se k zemi. „Byl tam samozřejmě i Petr Drozda, který se stará o kaskadérské kousky. Známe se snad třicet let. Poprvé jsme se viděli na natáčení fantasy pohádky Princezna Fantaghiro,“ vzpomíná na přátelství herec a prozrazuje, co se tenkrát dělo.

„Na natáčení jsme se skamarádili. Italská herečka Alessandra Martines, která hrála princeznu, na Petra neustále koukala a prohlížela si ho. Koordinoval totiž kaskadérské kousky její dublérky, která byla neustále od krve, špíny, a pak přišla Alessandra a dala finální záběr,“ zavzpomínal herec na dávné natáčení. To ze zoo se ale točilo nadvakrát. „Pokračování toho všeho se točilo následně v Safari Parku ve Dvoře Králové, kde byla neuvěřitelná zima. Všichni jsme se báli, že to udělá velkou ránu, protože jsme nevěděli, jak to bude. Nakonec to jen prsklo, takže dobrý… Jednorožec vzplál, kolega Láďa Hampl ho uhasil a bylo.“

Pavel Nečas je za natáčení ZOO moc rád a je překvapen, že patří k oblíbeným postavám. „Je to zvláštní, že? Nečekal jsem takový pozitivní ohlas na Lubora, jsem z toho překvapený. Fascinuje mě, že někteří herci nechtějí hrát ty záporné postavy, protože si myslí, že je lidi nebudou mít rádi. V Americe to je běžná věc, bojí se, aby po nich třeba neházeli kamení. Mně se to ale ještě nikdy nestalo, a to hraju jen samé hajzlíky,“ usmívá se herec.

Foto: TV Prima