Patrik Děrgel: Mám problémy s třísly

 

U příležitosti konání Mistrovství světa v ledním hokeji 2019, které letos bude hostit Slovensko a které začíná již dnes, byl hokeji zasvěcen také poslední díl televizní Show Jana Krause. Pozvání přijal herec Patrik Děrgel, který si prý pro sebe ještě před pár lety představoval kariéru spíše hokejovou než hereckou. Nicméně hokej mu zůstal jako koníček a své hráčské dovednosti zúročil i jako herec.

_AKF_8316

Až do patnácti let jsem chytal, ale když mě přijali na konzervatoř, nešlo obojí skloubit,“ vzpomíná herec. „Asi před třemi lety jsem si chtěl najít nějaký tým a k hokeji se vrátit, protože mi to chybělo. Chodil jsem tak po světě a říkal jsem si, proč je mi smutno, až jsem přišel na to, že je to kvůli hokeji.“ Ovšem nakonec musel sám uznat, že vzhledem k tomu, že je mu třicet, byl by to pozdní návrat. „Letos jsem byl třikrát hrát a pokaždé jsem se zranil, mám problémy s třísly,“ vyprávěl a přitom předvědl divákům svoji profesionální brankařskou výstroj, jejímž pořízením si splnil svůj dávný dětský sen. Upozorňuje ovšem, že má specifickou vůni. „Když člověk odchytá dobrý trénink, tak by to neměl prát. Já jsem v tomhle hrozně pověrčivý,“ říká na vysvětlenou a popisuje jednotlivé součásti, od všem dobře známých betonů, bruslí, vyrážečky a lapačky přes polstrované kalhoty a vycpanou vestu až po nákrčník, suspenzor a speciální spodní prádlo ribano.

_AKF_8373

Jana Krause zajímalo, zda se brankař na svém postu při zápase občas nenudí. „Mně se to moc nestávalo, protože jsem hrával za týmy, kdy to bylo spíš naopak, a já jsem toužil, aby už konečně od mojí branky odjeli pryč. Kupříkladu když jsem začínal hrát v Bohumíně, tak jeden z prvních zápasů jsme prohráli 32:0. Ale to ne že bych dostal tolik gólu jen já, po jednadvacátém mě vystřídali.“ Časem se však jejich tým zlepšil a Patrika koupil za pět tisíc a sedm hokejek klub HC Orlová. „To byl ohromný obchod a tam jsem pak byl asi dalších šest let. Ale nebyl jsem nějak extra dobrý, taková dvojka trojka.“

_AKF_8363 _AKF_8360 _AKF_8333 _AKF_8286

Foto: TV Prima