Paroubkovi vyrazili za módou!

Celá řada osobností se sešla na na Fashion Gourmet Show v Augustine hotel Praha, kde módní návrhářka Jitka Klett představila netradiční projekt spojení módy, umění a gurmánského kumštu. Nechyběl ani herec Jan Hrušínský s manželkou nebo Ivana Andrlová. Překvapením ovšem byla účast Jiřího Paroubka s manželkou Petrou. „Máme rádi kvalitní společenská setkání,“ nechala se slyšet Petra Parobková. „A módní přehlídka je v našem případě nutnou inspirací. Vždyť se neustále pohybujeme na očích veřejnosti, a tak své oblečení musíme řešit,“ dodala.


To Felix Slováček, který doprovázel svou manželku, nechává svůj outfit zásadně na ní. „Dáda mi vždycky vybere správně, i když já sám to kolikrát na první pohled tak nevnímám, všichni mi oblečení chválí.“
Módní přehlídku letošní letní kolekce pojala Jitka Klett výjimečně. Poprvé totiž »přenesla« obrazy českého umělce Vladimíra Obra na textilie, ať už v kolekci plavek, úpletových modelů, lněné kolekce až po exkluzivní kolekci hedvábných šatů a svatebního modelu, inspirovaného obrazem anděla. Svatební model svěřila návrhářka mladinké, teprve čtrnáctileté Dominice Synkové. „Nejsem žádný benjamínek, co se přehlídek týče,“ překvapila Dominika později přítomné, kteří měli možnost nahlédnout do fotografií jejích zahraničních přehlídek. „Tady v Čechách je ale problém v tomto věku prorazit.“


Protože návrhářka obléká výhradně ženy, svou kolekci doplnila přehlídkou pánské značky Marco Mirelli, inspirovanou obdobím ABBY. O předěly mezi jednotlivými kolekcemi se postarala Jitka Hosprová, svou hrou na violu a Josef Hollý, hrou na klavír.


Vzácným hostem a ohromujícím požitkem pro příznivce vážné hudby se stalo pěvecké vystoupení italského tenora Luca Canonici za doprovodu hry na křídle, v romantickém prostředí zahrady hotelu Augustine. V tomto zajímavém exteriéru se také uskutečnila výstava obrazů Vladimíra Obra a skleněných soch Art Residence Prague, jíž doplnily fotografie Jana Plachého – umělecké fashion fotografie kolekce Jitky Klett. Nevšední setkání bylo ukončeno Gourmet show, kde měli hosté možnost ochutnat gurmánské speciality.

Foto: www.kloboukfilm.cz