Pan profesor Vojtěch Dyk už ve čtvrtek Nově

Už ve čtvrtek 9. září odstartuje na TV Nova nový seriál ze školního prostředí Pan profesor! Hlavní roli svérázného profesora na gymnáziu ztvárňuje Vojtěch Dyk, který hned v prvních dílech zažije pořádný adrenalin. Jak vypadá netradiční výuka fyziky či chemie v jeho podání? Jaké průšvihy nastanou, když se nechtěně provalí velká tajemství?

Nová sexy kolegyně, provalená adopce, miminko ve škole i vzpoura proti řediteli. Co přinesou první dva díly Pana profesora?

 

Náhradník

V prvním díle seriálu se seznámíme s Markem (Vojtěch Dyk), jeho studenty i kolegy v situaci, která je pro spoustu rodičů i pedagogů noční můrou. Kdy je ten správný čas přiznat dítěti, že je adoptované? A kdo by mu to měl říct? Odpověď se zdá snadná, jenže málokdo má na to, aby šel s pravdou ven. V podobné situaci se ocitají i rodiče (Jiří Štrébl a Alena Mihulová) středoškoláka Romana (Michal Pazderka).

Tajemství o adopci před synem úzkostlivě střeží, aby ho neranili. Ten se to však za poměrně dramatických okolností dozví, což spustí lavinu událostí, kterou může zastavit jen Romanův třídní Marek Vlček. Romanovy problémy se stávají i jeho ve chvíli, kdy mu zklamaný student opakovaně překazí rande. Navíc díky téhle kauze na Marka kouká skrz prsty i nová sexy kolegyně Karolína Beránková (Beáta Kaňoková), na kterou dostane okamžitě zálusk.

Jenže Karolína je trochu tvrdší oříšek než ty, které Marek svádí celkem bez námahy a které z jeho života mizí stejně rychle, jako se v něm ocitají. Co na ni zabere?

Dcera

Ve druhé epizodě seriálu objeví Marek ve školním skladu miminko, což způsobí na škole obrovský poprask. Záhy se totiž provalí, že miminko propašovala na gymnázium Žofie, jedna z Markových studentek (Radka Caldová), takže ředitele školy začnou okamžitě »omývat«. O jejím těhotenství a porodu totiž nikdo nevěděl, což nevrhá na školu a její pedagogy to nejlepší světlo. Ředitel samozřejmě okamžitě informuje sociálku, ale Žofie se s úředníky bavit nehodlá. Aby jí sociálka miminko nevzala, uteče s ním neznámo kam. Kupodivu je to právě Karolína Beránková, kdo se spolu s Markem Vlčkem rozhodne porušit všechny předpisy i školní řád a bojovat za Žofii i rozkošnou holčičku, o jejíž budoucnost tu jde především. Přestože Karolína nemůže zpočátku svérázného lamače ženských srdcí Marka vystát, je z nich překvapivě skvělý, vzájemně se doplňující tandem, pokud se jedná o jejich studenty. Občas to mezi nimi i zajiskří, vzápětí Karolína setře Marka takovým způsobem, že ten se nezmůže na slovo, což je u něj co říct.

Jak se jejich osudy protnou s osudy jednotlivých studentů? Jak vypadá netradiční výuka fyziky či chemie, při níž se skáče z okna nebo pořádá diskotéka v deset ráno? Co všechno udělá třídní profesor pro své studenty, na kterých mu opravdu záleží, a na jak tenkém ledě se ocitne kvůli nim a jejich rodičům?

Seriál Pan profesor startuje na obrazovkách TV Nova prvními dvěma díly ve čtvrtek 9. září ve 20:20 hodin. Epizody jsou už teď ke zhlédnutí na Voyo.

Foto: TV Nova