Ondřej Suchý se vydal po německých stopách Adiny Mandlové

Poslední dubnový víkend odjel spisovatel a rozhlasový moderátor Ondřej Suchý s manželkou Johanou do Mnichova, aby tam spolu oslavili její kulaté narozeniny.Suchý, který už delší dobu pracuje na knížce mapující život filmové hvězdy Adiny Mandlové v exilu, vyhledal při té příležitosti další zajímavé místo, kde v padesátých létech herečka pobývala. Ta tehdy při svých cestách do Německa navštěvovala mnichovskou restauraci svého přítele Miloše Havla Goldene Stadt, v ulici Oberanger č. 44. Dnes už na této adrese není po kdysi známé české restauraci ani stopy – sídlí zde jakási poradenská firma – a tak si manželé Suchých dopřáli slavnostní večeři se zábavným programem v mnichovském varieté Gop.

1/ Zde, na adrese Oberanger č.44, míval v padesátých létech vyhlášenou restauraci strýc Václava Havla, bývalý filmový producent a majitel Lucernafilmu Miloš Havel.

2/ Dnes už po zdejší restauraci Goldene Stadt není ani památky.

3/ Adina Mandlová, jak známo, pobývala v Německu nějaký čas už také ve čtyřicátých létech, když natáčela s populárním Heinzem Rühmannem film Svěřuji ti svou ženu.

4/ Ondřej a Johana Suchých si pak malou narozeninovou oslavu užívali večer při programu kanadského souboru École de Cirque de Québec v mnichovském varieté.

Takto Ondřej Suchý namaloval k sedmdesátinám svou ženu Johanu.

Foto: Lucie Spurná