Ondřej Studénka se chystá do Ulice a říká: Srdcem jsem toho času na Moravě

Prokop Junek nastoupí v průběhu podzimu do seriálu Ulice jako nový učitel fyziky a angličtiny. Je to vzdělaný, zcestovalý a charismatický pedagog, který po nástupu do školy ohromil nejednu kolegyni. Kolik toho má Ondřej Studénka s Prokopem společného?

Někteří diváci vás možná zatím tolik neznají. Můžete se jim představit?

Ondřej Studénka je profesí herec, duší sportovec a srdcem toho času na Moravě.

Miluje kolo, tenis, fotbal, legraci, dobré umění a občas si rád zajde s kamarády na točené pivo.

 

Kde jsme vás už mohli vidět?

Mou domovskou scénou je Městské divadlo Brno, kde účinkuji povětšinou v muzikálech, ale měl jsem tu čest ochutnat i čistokrevnou činohru, například krásný silný příběh dvou kamarádů O myších a lidech, který je bohužel již po derniéře.

 

Jaká máte očekávání od natáčení Ulice?

Předpokládám, že mě čeká náročné, ale krásné období plné nových zkušeností!

 

Máte z něčeho obavy?

Z principu nesnáším chodit pozdě, takže mám lehké obavy z logistiky cestování, protože známe D1… Zkrátka abych vždycky byl vždy přesně tam, kde mám být!

 

Co pro vás bylo rozhodující, když jste zvažoval, zda přijmete nabídku hrát v Ulici?

Osobně jsem neváhal ani vteřinu, ale pochopitelně jsem potřeboval souhlas ředitele mé domovské scény, za což mu moc děkuji.

 

V Ulici budete hrát učitele – zvažoval jste někdy tuto profesi?

Jelikož jsem šest let studoval na Fakultě sportovních studií obor učitelství, tak ano, zvažoval. Osud mě nakonec zavál do uměleckých kruhů, ale za tyhle pedagogická zadní vrátka jsem nesmírně vděčný. Dávají mi pocit jistoty, že kdyby mě jednou herectví přestalo bavit, mám kam utéct.

 

Co dalšího máte společné se svou postavou?

Kreativní tým seriálu mi poslal rozsáhlý rozbor postavy Prokopa Junka, jeho záliby, život a tak dále a manželka mi po přečtení tohoto rozboru říká: „Kde proboha vzali tvůj životopis??“ Nevím, jak se to stalo, ale máme s mou postavou společného opravdu hodně!

 

Co byste chtěl, aby se o vás vědělo? Máte nějaké životní motto? Světonázor, kterým se řídíte?

Prší. Jeden povídá: „to mě štve, že prší!“ Druhý na to: „A to já jsem rád.“ „Proboha proč?“ ptá se první a druhý mu špitne: „Ono by pršelo, i kdybych nebyl rád, tak jsem radši rád…“

 

Foto: TV Nova