Ondřej Sokol se na jaře vydá na Superlov

Vědomostní soutěž Na lovu, která se okamžitě po svém uvedení na televizní obrazovky na podzim loňského roku stala nedílnou součástí podvečerního vysílání TV Nova, se – vedle svých Hvězdných speciálů, jejichž výtěžek pravidelně putuje na charitativní projekty – v jarní sezoně 2023 dočká také své »super verze« s názvem Superlov. V ní se jeden soutěžící může utkat se všemi pěti lovci a pokusit se až o milionovou výhru. Také Superlovem bude diváky provázet Ondřej Sokol.

„Je to fantastická show, ve které divák najde napětí a s Ondrou Sokolem i spoustu zábavy,“ říká kreativní producentka Superlovu Veronika Mikysková a dodává: „Jde o celosvětově nejúspěšnější vědomostní show současnosti a mám velkou radost, že ji po Novém roce nabídneme divákům i v České republice. Právě teď začíná casting na soutěžící, hledáme zajímavé osobnosti starší osmnácti let, které milují vědomostní kvízy.“

Na rozdíl od »denní verze« Na lovu, na kterou se diváci mohou i v jarní sezoně těšit každý všední den od 17.25 hod., v Superlovu soutěžící nehraje v týmu, ale sám za sebe. V prvním kole dostane otázky s třemi možnostmi odpovědí – a), b) a c). Za každou správnou odpověď získává peníze. Ve druhém kole s nahranými penězi přichází hráč před pětici lovců. Soutěžící má pro druhé kolo svých jistých 60 vteřin. Lovci mu nabízejí částku, časový limit pro »lovecké« odpovědi a počet lovců, s nimiž se ve finále utká. Vyšší částka znamená vyšší počet lovců a vyšší časový limit pro odpovědi lovců. V závislosti na vysoutěžené částce v prvním kole se může soutěžící utkat se všemi lovci zároveň v časovém limitu blížícím se jeho vlastní minutě až o jeden milion korun. Ve finále moderátor pokládá otázky střídavě soutěžícímu a lovcům. Pokud soutěžící odpoví správně, zastavují se jeho stopky a moderátor pokládá otázku Lovcům. Pokud Lovci odpoví správně, jejich stopky se zastaví a moderátor klade otázku soutěžícímu. Pokud někdo z nich neví, čas se nezastavuje a pokládají se další otázky, dokud neodpoví správně. Komu dřív vyprší časový limit, ten prohrává.

„V Superlovu se oproti Na lovu role úplně obracejí. Hraje jeden člověk proti dvěma až pěti lovcům, což se zdá v první chvíli jako nemožný, přitom když víme, jak oni jsou na tom se znalostmi. Pravidla Superlovu jsou udělaný ale tak, že je tam skutečně možnost i všech pět lovců porazit. A když se to povede, jak to občas vídám v britském originále, tak já úplně vískám nadšením, že se stal takový zázrak. A děje se to! Já jen doufám, že se to bude dít i u nás,“ říká moderátor Ondřej Sokol.

„Na Superlov se moc těším, bude to mít úplně jinou dynamiku, než jsme zvyklí. Musíme se naučit vzájemně na sebe slyšet,“ komentuje služebně nejmladší lovkyně Belladonna. „Nejde jen o znalosti, ale i o spolupráci… Zkrátka výzva!“ dodává Doktor Vševěd. Kvízová dáma pak říká: „Viděla jsem anglický originál a je mi jasné, že to bude hrozně napínavé pro soutěžící i pro nás lovce, máme se na co těšit!“ Pan Lišák její slova potvrzuje: „V Superlovu bude ještě důležitější schopnost spolupráce a strategického uvažovaní.“ A Kalkulátor uzavírá: „Napětí, dynamika, velký nápor na Ondru Sokola i nás a naši souhru. Divácky by to mělo být velmi atraktivní.“

Soutěžní show Na lovu každý všední den v letošní podzimní sezoně přiláká 28,17 % diváků ve věku 15–54 let u televizních obrazovek. Sobotní Na lovu – Hvězdný speciál v průměru sleduje 23,47 % diváků 15–54 let u televizních obrazovek a nenechává si jej v průměru ujít 787 tisíc diváků starších čtyř let.

 

Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 9. 11. 2022

 

Foto: TV Nova