Ondřej G. Brzobohatý o manželství s Kuchařovou: Vzdal jsem to, což mi vůbec není ke cti

Novou sezonu Show Jana Krause odstartoval jako první host muzikant Ondřej G. Brzobohatý, který nedávno uvedl v Hudebním divadle Karlín kultovní komedii Slunce, seno, jahody (podle filmového scénáře Zdeňka Trošky) v muzikálovém provedení.

„Jsem velice rád, že se to líbilo i Troškovi, když byl na premiéře,“ říká autor hudby i libreta. „Když jsme oznámili, že budeme uvádět tento muzikál, vyslechl jsem si toho hodně,“ vzpomíná na kritiku, která se na něj v souvislosti právě s tímto muzikálem sesypala. „Jak zbožňuju Broadway v New Yorku a West End v Londýně, tak tam jezdím už řádku let. A taky zbožňuju skvělé komedie,“ popisuje dále Ondřej s tím, že měl pocit, že u nás to chybí. „Je tady zastoupeno všechno možné včetně různých historických postav, i hysterických postav a podobně. Tak jsem si říkal, že by komedie byla fajn. A která je ta nejvíc populární komedie v Česku? Slunce, seno, jahody.“

Tento film měl prý navíc od malička vyloženě rád, a tak ho neodradilo ani to, že se řada herců a tanečníků, které by ve svém muzikálu rád viděl, vůči tématu vyhranila a roli odmítli. „Když pak ale viděli, jak jsem to zpracoval, tak ne že by vyloženě litovali, ale uznale říkali, že jsou překvapení.“ Ondřej se vyzná z toho, že láska k muzikálům ho provází již od dětství a že víceméně vyrostl na představení Bídníci ve Vinohradském divadle, ve kterém hrál i jeho tatínek Radoslav. „Byl jsem i na Jesus Christ Superstar, pak táta šel do Karlína, kde hrál v různých muzikálech, takže já jsem na muzikálech vyrůstal a zbožňuju ten žánr. Akorát se stalo někdy na konci devadesátých let a přelomu milénia, že se to v uších většiny lidí – mám ten pocit – trošku devalvovalo. Ale ten žánr sám o sobě je fascinující a dělat to poctivě, dobře a správně je ten klíč. Já jsem představením Slunce, seno, jahody chtěl lidi dostat do Karlínského divadla,“ dodává nervózně, neboť se prý nerad chválí. Ovšem skutečnost je taková, že se mu to povedlo, neboť je vyprodáno.

Mezi jeho další počiny patří muzikál Legenda jménem Holmes, kde v hlavní roli původně vystupoval Vojtěch Dyk. „Teď jsem do toho spadnul tím, že to i hraju,“ připomíná, že hlavní role připadla nyní jemu. „A musím říct, že to možná píšu až moc těžký,“ směje se. „Teď když jsem to musel hrát, uvědomil jsem si, jak moc je to náročné. Ale původně to bylo pro Vojtu Dyka, který má hlasový i herecký rejstřík trochu někde jinde, a já jsem to psal vyloženě pro něj.“

Aktuálně pak připravuje pro karlínské divadlo muzikál podle oblíbeného filmu Anděl Páně s libretem od autorky scénáře Lucie Konášové. „Je to nádherná klasická česká pohádka,“ libuje si a prozrazuje, že se navíc v konkurzu na herecké obsazení daří vybírat skvělé lidi. Na poli pracovním se mu tedy daří víc než dobře, ale stěžovat si prý nemůže ani na soukromý život. „K životu člověk potřebuje štěstí,“ říká mnohosmyslně s tím, že on ho má a je rád, že se mu to podařilo. „Ve chvíli, kdy dochází k nějakému nedorozumění, že každý v tom páru mluví jinou řečí, stane se to, že v nějaký moment už to člověk vzdá. Já jsem to vzdal, což mi vůbec není ke cti,“ vrací se v závěru k rozpadu svého manželství s miss Taťánou Kuchařovou. „Byl jsem iniciátorem rozchodu, a proto jsem na pranýři,“ dodává Brzobohatý, ale o údajné milence ani o praní špinavého prádla v médiích, které jej v loňském roce pořádně zviditelnilo, se již nezmínil.

Foto: TV Prima