Odstartovalo natáčení druhé řady seriálu Co ste hasiči s Rychlým, Koptou a Noskem

Sdružení dobrovolných hasičů z malé obce Horní, v jehož čele stojí svérázný velitel Petr (Petr Rychlý), se vrátí na obrazovky v plné sestavě, včetně Mirka (Marek Holý), Edy (Radim Kalvoda), Láďy (Jaromír Nosek) i pohledné veterinářky Lenky (Jana Bernášková). I v druhé řadě budou společně čelit sebevědomému starostovi Vladimírovi (Václav Kopta), jehož velkou zálibou je znepříjemňovat Petrovi i jeho podřízeným život.

Spolu se seriálovými hasiči se vrátí také další oblíbené postavy z první řady, které zabydlely tuto malebnou českou vísku. Například nešikovný chalupář Jára (Martin Pechlát), Vladimírova manželka Bára (Lucie Benešová) a jejich dcera Nina (Sabina Rojková), Petrova manželka Marie a také jejich syn Martin (Radek Melša). Chybět nebudou ani dědci Venca (Pavel Nový) a Hynek (Vlastimil Zavřel). Nově se však v seriálu objeví další oblíbení čeští herci, třeba Miroslav Vladyka, Leoš Noha nebo Roman Zach.

I druhou řadu pro TV Nova natáčí společnost Orbis Pictures, změna se ale odehrála na režisérském postu. Místo režiséra Vladimíra Skórky se nově o něj podělí Tomáš Pavlíček a Jan Haluza. Hlavním scenáristou zůstává producent Rudof Merkner, jehož manželka, herečka Jana Bernášková v seriálu hraje hlavní ženskou roli. „Druhá řada je určitě více komediální, je svižnější a je přímo nabitá humorem. To je hlavní zpráva pro všechny milovníky našich hasičů,“ popsal Rudof Merkner změny oproti první sérii oblíbeného seriálu. A naznačil i děj osmi nových dílů: „Diváci si také více užijí velitele Petra a starostu Vladimíra, protože ti budou svádět opravdu litý boj. A to o nic menšího než o hasičárnu.“

V druhé sérii opravdu naplno vzplanou vášně mezi Petrem na jedné straně a starostou na druhé. Vladimír má totiž v plánu hasiče a jejich věrnou Máňu připravit o střechu nad hlavou. Opět jsou mu hlavní motivací peníze, ale rozhodně nemá ani tentokrát předem vyhráno.

První řadu, kterou TV Nova uvedla během loňského léta, sledovalo v nejširší cílové skupině 4+ průměrně 1 047 tisíc diváků. (Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 25.7.2022)

Hrají: Petr Rychlý, Václav Kopta, Jana Bernášková, Marek Holý, Jaromír Nosek, Radim Kalvoda, Lucie Benešová, Martin Pechlát, Sabina Rojková, Radek Melša, Pavel Nový, Vlastimil Zavřel, Miroslav Vladyka, Leoš Noha, Roman Zach a další.

 

Foto: TV Nova