O Vánocích kapra? Martin Maxa si dává rybičky trochu menší.

Jelikož už se zpěvák Martin Maxa nějakou tu dobu brouzdá středním věkem, i jeho postihují všelijaké zdravotní potíže. Nejvíc ho trápí bolesti zad a tak zkouší různé neinvazivní procedury, mimo jiné terapeutické masáže. Na ty dojíždí z Litvínova, kde bydlí, do wellness centra pod pražský Libeňský most.


A když zde byl naposledy, neodolal a vyzkoušel i další nabízenou proceduru, kdy si nechal speciálním druhem exotických rybiček »ožírat« nohy. „Vždycky až než napadne první sníh, chodím většinou pořád v pantoflích, takže moje nohy asi ode mě nezažívají právě ukázkovou péči. Tak jim to trochu vynahradím,“ směje se Martin.


„Rybičky Garra Rufa pocházejí z Turecka. Kromě toho, že se u procedury oždibování mikrošupin na chodidlech příjemně zrelaxujete, ty lehtivější se i nasmějou, rybky zjemní vaši kůži. My u nás máme Rufy staré cca 11 měsíců, ale v dospělém věku 2-3 let se dorůstají až 12-ti centimetrů. Rybkám se přezdívá Dr. Ryba – to proto, že jejich »sliny« pomáhají odstraňovat kožní problémy, jako lupénku či atopický exém,“ vysvětlil provozovatel Green Wellness Dalibor Koliba.


Procedura prý byla velice příjemná. Na závěr relaxačního odpoledne si Martin ještě zalenošil v sauně a ve vířivce a potom odjel zpátky do Litvínova s jasnou představou o zbytku dne: „Dneska mě ještě čeká pravidelná týdenní dávka tří tisíc dřepů.“ No a pak ho nemá všechno bolet…

Zdroj: Green Wellness