Nový Gott s Bartošovou Josef & Lucie: Zpívat písně Karla a Ivety nás moc baví

Nové duo Josef & Lucie vídáme poměrně často na obrazovkách Šlágr TV i pohodové televize Relax. Josef vystupuje již šestnáct let jako Karel Gott revival Morava a křehká Lucie zase zpívá k nerozeznání od Ivety Bartošové. Jejich první společný autorský duet Jsme tu s vámi stále, který nazpívali jako poctu svým idolům, vzbudil velký ohlas. Kde se duo Josef & Lucie vzalo a jaké jsou jejich plány?

Kdy a kde jste se narodili?

Lucie: V sobotu 21. listopadu 1981 v Městci Králové.

Josef: Jako třetí dítě jsem se narodil 31. března 1986. Rodiče Jana a Josef Boudovi prý ze mě měli radost. Spádovou porodnicí byla ta ve Vyškově. Polovina rodiny pochází z Bučovic a polovina z Křižanovic u Bučovic. Hrdě se hlásím k Bučovicích, jsem patriot. Dosavadní většinu života jsem prožil v Bučovicích. Chodil jsem zde do školy základní i střední – na Obchodní akademii Bučovice. Po ní jsem zde deset let pracoval v rámci odboru kultury bučovické radnice. Byla to šťastná léta. V průběhu nich jsem vystudoval ještě VOŠ VSA Vyškov. Povedly se nám v rámci odboru kultury krásné akce a dostal jsem zde své první pěvecké příležitosti.

 

Vystupujete jako Josef a Lucie, jak se jmenujete celým jménem?

Lucie: Vystupuji stále pod svým rodným jménem a příjmením, což je Lucie Třešňáková. Mé současné občanské jméno je Lucie Břeská, nicméně zvažuji po rozvodu jeho zpětné změnění na Třešňákovou.

Josef: Pokud vím – a mám to i v občance – tak Josef Bouda. Jméno jsem dostal po tátovi – 27. února to byly tři roky, co zemřel. Jako kluk jsem s ním měl problém. Josef mi neznělo tak mladistvě a svěže jako Michal nebo Martin a Bouda… ta to jen dorazila. (smích) Ale zvykl jsem si a dnes mě těší, že je jméno celkem snadno zapamatovatelné. Karel Gott přežil mého tátu o sedm měsíců. Oba mi je vzala rakovina. Rok 2019 byl pro mě neskutečně smutný. To jsem ještě netušil, co přinesou roky následující. Často si říkám, co by asi oni dva říkali na to, co se dnes ve světě děje.

Vaše první veřejné vystoupení?

Josef: Když nepočítám besídky v rámci základní školy, tak to byly právě akce na střední škole. Moderoval jsem, zpíval, hrál a byl jsem přitom šťastný.

Lucie: Pokud nepočítám sem tam nějaká dětská vystoupení od školky, školy nebo na táborech a podobně, tak mým prvním veřejným vystoupením a hned před kamerami, bylo v roce 1999 vystoupení v tehdejším televizním pořadu CarusoŠou. Byl to soutěžní pořad, který uváděl Otakar Brousek.

 

Jak jste se tam ocitla?

Lucie: Přihlášku mi tenkrát přinesla spolužačka, protože věděla, že ráda zpívám. Bylo mi sedmnáct let a zpívala jsem tam písničku od Madonny You´ll see.

 

Kde žijete?

Lucie: V obci Sány nedaleko lázeňského města Poděbrady, což je okres Nymburk

a Středočeský kraj.

Josef: Jsem velký moravský patriot asi jako každý, kdo se tam narodil. S rodinou žiji v městečku Bučovice, které leží kousek od Brna.

 

Jaké jsou vaše plány?

Josef: Příští týden jdeme do studia natočit další duet a Jarek Šimek pro nás skládá nové písničky. Budou-li mít příznivý posluchačský ohlas, připravíme celé album. A samozřejmě naplno koncertujeme, což nás oba moc baví a těší.

Facebook: https://www.facebook.com/JosefaLucie

 

Na klip Jsme tu s vámi stále se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=giSxLwqZWfo

 

Více infa:

 http://www.topvip.cz/celebrity/josef-lucie-karel-gott-a-iveta-bartosova-jsou-nase-velke-lasky

 

http://www.topvip.cz/celebrity/poslechnete-si-nostalgickou-vzpominku-na-karla-gotta-a-ivetu-bartosovou

 

Foto: MG Music / Václav Nekvapil