Nový Asterix a Obelix se odehrává v Číně a představí i Zlatana Ibrahimovice

Asterix a Obelix se vracejí na plátna kin v hrané podobě a tentokrát se vydají za dobrodružstvím až do daleké Říše středu! V kinech oblíbení hrdinové svou cestu započnou 2. února.

Další příběh nerozlučných hrdinů Asterixe a Obelixe se tentokrát bude odehrávat 50 let před naším letopočtem a v Asii. Nový film režíruje Guillaume Canet a kromě hvězd jako je Pierre Richard, Marion Cotillard nebo Vincent Cassel se v něm objeví i švédská fotbalová hvězda, útočník AC Milán Zlatan Ibrahimovic.

Ibrahimovic dostal roli římského legionáře Caia Antivira a stal se tak další sportovní hvězdou, která si ve filmech o populární dvojici galských bojovníků zahrála. Už v předchozím filmu s názvem Asterix a Olympijské hry se totiž představil sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher, čtyřnásobný vítěz basketbalové NBA Tony Parker nebo fotbalový mistr světa i Evropy Zinédine Zidane.

Režie francouzského filmu Asterix a Obelix: Říše středu se ujal Guillaume Canet, který se současně zhostil i role Asterixe. Jeho nemotorného přítele Obelixe tentokrát ztvárnil Gilles Lellouche. Páté filmové dobrodružství dvou nezdolných Galů se odehrává v Číně, kde dvojice zachraňuje císařovnu i celou zemi. Do českých kin snímek dorazí 2. 2. 2023. Distributorem je společnost Bioscop.

Teaser ke zhlédnutí zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=XDPcpDFDe6c

 

Foto: Bioscop