Nová hvězda seriálu Ulice Natálie Holíková: Vůbec neumím vařit

Hned na začátku roku rozvířila dění v Ulici nová postava – Kateřinina dospělá dcera Martina Dubovská v podání Natálie Holíkové. Už její příchod způsobí docela slušné pozdvižení, a to nejen u samotné Kateřiny, ale také v rodině Lumíra Nykla, se kterým Kateřina již nějaký čas chodí. Martinu Dubovskou ztvárňuje Natálie Holíková, dlouholetá členka uměleckého souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. Pochází z Ostravy, po maturitě na gymnáziu vystudovala hudebně-dramatický obor na Janáčkově akademii v Brně. Již během studia účinkovala v Národním divadle moravskoslezském, jednu sezonu pak působila v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Zahrála si epizodní role v několika seriálech, Ulice je její první velkou příležitostí před kamerami. Premiérové díly seriálu Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18.25 hodin. S týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

S kým z Ulice se bude vaše postava nejčastěji potkávat?

Do života vstoupím zejména rodině Nyklových, nejčastěji asi své seriálové mamince, tedy Kateřině Dubovské. Ale také Lumírovi, Pavlíkovi a Vendulce.

 

Jak vás kolegové přijali mezi sebe?

Moc hezky. Přemýšlím, jestli to třeba jen nehrají, možná mi za chvilku vyprší lhůta, kdy přestanu být za novicku, a začnou se chovat zle. Samozřejmě si dělám srandu. Jsou moc hodní a fajn.

 

Jaká je Martina, kterou hrajete?

Je mi dost podobná. Je tvrdohlavá, cílevědomá a ambiciózní. Je milá a charismatická. Umí to s lidmi. Je správná a spravedlivá. A líbí se mi, že je sarkasticky vtipná.

 

V čem se lišíte?

Já vůbec neumím vařit, zatímco Martina byla šéfkuchařka v italské restauraci.

 

Jaký je váš vztah k Itálii?

Miluji ji, hlavně Řím a italskou kuchyni – těstoviny a pizzu. Zrovna jejich špagety carbonara zvládnu!

 

Kde všude jste v Itálii byla?

V Římě, Neapoli, Benátkách a různě u moře.

 

Když je Martina dobrá kuchařka, nepřiměje to i vás se tomu více věnovat?

Slibuju, že se naučím i špagety aglio olio.

Co Martinu čeká v nové sezóně?

To hlavní bude zabydlování se a seznamování se se všemi v Ulici a různé spletité příběhy, které nemohu prozrazovat. Mohu ale říct, že Martina je neřízená střela a umí očarovat chlapy. Své by o tom mohli vyprávět třeba Pavlík anebo Mário.

 

Ovlivníte vztah Venduly a Pavlíka, kteří mají dceru?

Doufám, že jen jemně. Já za to fakt nemohu, to je ve scénáři. Ale jsem ráda, že to je zrovna s Honzou Řezníčkem, se kterým se mi skvěle hraje. My si strašně vyhovujeme a užijeme si spolu srandu. Na place nás neustále musí krotit.

 

V seriálu s Vendulou asi nebudete nejlepší kamarádky, ale jak to máte s její hereckou představitelkou Anežkou Rusevovou?

Velice jsme si padly do noty. Je vtipné, že spolu točíme takovou malou nevraživost.

 

Kateřina (Martina Randová) často zmiňuje, že má s dcerou, tedy s vaší postavou, skvělý vztah. Jak jste na tom vy v osobním životě?

Já mám se svou maminkou skvělý vztah, stejně jako má moje postava s její seriálovou mámou. Vlastně zde hraji to, co žiji v reálném životě.

 

Jaký byl váš první natáčecí den? Přece jen jste vstoupila do projektu, který už funguje osmnáct let.

Můj první natáčecí den se zrušil, což pro mě bylo náročné. Já se hodně připravuji a na všem si dávám hodně záležet. Takže jsem natáčela až »druhý« natáčecí den. Přiznám se, že jsem byla hodně nervózní. Divadlu se věnuji šestnáct let, ale s natáčením velké zkušenosti nemám. Prostředí v Ulici je ale super, všichni se ke mně chovali moc pěkně a tím mi to usnadnili.

 

Jak reagovalo vaše okolí na váš vstup do Ulice?

Byli nadšení, hodně lidí mi to přálo a berou to jako můj úspěch, že mám práci v Praze. Protože já jsem na oblasti v Klicperově divadle v Hradci Králové.

 

Na co byste pozvala diváky Ulice do divadla?

Ráda bych je pozvala na všechna představení v Klicperově divadle. Moc ráda mám Molièrova Lakomce nebo Prolomit vlny, což mohou diváci znát jako film Larse von Triera.

 

Foto: TV Nova