Norbert Lichý se vrhl na slavné české kriminální příběhy

Deset kriminálních povídek podle skutečných případů, které vzrušily československou veřejnost v sedmdesátých a osmdesátých letech, v mistrném podání herce Norberta Lichého.

Lichy-3_© 2018 Petr Hrubeš

Známý reportér a spisovatel I. M. Jedlička je napsal podle vyprávění kriminalistů z různých krajů republiky. Detektivní příběhy tohoto autora jsou prověřeny časem, neboť si již před desítkami let získaly oblibu u čtenářů díky napínavému vyprávění a svižnému stylu. Nechávají nahlédnout do praxe našich nejúspěšnějších vyšetřovatelů a zároveň jsou zajímavou psychologickou sondou do lidských osudů i doby, ve které se odehrály.

Respektovaný herec Norbert Lichý, dvojnásobný nositel ceny Audiokniha roku pro nejlepšího interpreta, se ujal uměleckého ztvárnění povídek s velkou invencí a poslech každé z nich je zážitkem. Dílem dramatizovaná četba má spád, děj umocňuje i řada hudebních motivů a zvukových efektů. Od první do poslední minuty provází posluchače sůl každé dobré detektivky – napětí.

Lichy-1_© 2018 Petr Hrubeš

Potěšila mě zaslaná nahrávka s panem Norbertem Lichým, skvělý a trefný přednes, jsem velmi spokojen. Věřím, že audiokniha udělá velkou radost i dosud žijícím kriminalistům – řešitelům jednotlivých případů,“ vyjádřil se k audioknize sám autor I. M. Jedlička.

Autor knihy I. M. Jedlička je český novinář a publicista. Jeho tvorba úzce souvisí s novinářskou profesí a zahrnuje literaturu o odboji (Tři kontra gestapo – s P. Kettnerem) nebo cestopisnou (Na mopedu k Beduínům). K jeho slavným kriminálním titulům patří například Červený mustang nebo Náruč plná milenek.

SU64812

Byl mimo jiné reportér Mladé fronty, zakladatel a první šéfredaktor časopisu Věda a technika mládeži, redaktor nakladatelství Albatros či redaktor deníků Zemědělské noviny a Zemské noviny.

Audioknihu vydává Supraphon na CD i digitálně.

SU64812_B

Foto: Supraphon / Petr Hrubeš