Nejen celebrity budou čarovat s Pavlem Kožíškem!

Velká cena Divadla kouzel – mezinárodní festival moderní magie se koná již tento pátek 9. března a v sobotu 10. března 2012, kdy se sjedou do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy přední kouzelníci z jedenácti zemí světa. Koná se tam již 9. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel 2012.


Kouzelnické umění poměří ve čtyřech veřejnosti přístupných představeních několik desítek českých a zahraničních mágů. Soutěžit se bude jednak v základních kategoriích jako je manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie. Svoje dovednosti na festivalu předvedou i ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci a bude zvolena také Miss magie. „Mezinárodní odborná porota bude mít letos nelehký úkol rozhodnout, kdo získá hlavní cenu Grand Prix Divadla kouzel,“ říká ředitel festivalu a prezident Českého magického svazu Pavel Kožíšek.


V závěrečném sobotním galaprogramu v sobotu 10. března 2012 v 19 hodin budou ceny předávat a na jevišti čarovat již tradičně přední osobnosti našeho kulturního a společenského života. Festival má nekomerční charakter a je pořádán pod oficiální záštitou ministerstva kultury ČR, obce Líbeznice, radou Českého magického svazu a ve spolupráci s Nadací Naše dítě Zuzany Baudyšové.

Foto: Divadlo kouzel