Natáčení filmu Přání k narozeninám bylo jako letní tábor

Už v lednu přijde do kin komediální snímek Přání k narozeninám, který vyzařuje pohodovou atmosféru už ve videích z natáčení. Slovenská režisérka Marta Ferencová totiž dala dohromady tým herců, kterým bylo spolu dobře. „Herci byli skvělí, parta byla ještě lepší, než jsem čekala! Nakonec nám vznikla rodina. Doslova. Všichni si spolu sedli, všechno do sebe dokonale zapadalo,“ svěřila se režisérka.

I samotní herci souhlasně přitakali. „Jedna z nejhezčích věcí na světě je, když se ráno těšíte do práce na své kolegy. To je napříč profesemi. A přesně to se nám dělo. Chemie týmu fungovala perfektně, všechno bylo dobře poskládané,“ vysvětlil Matěj Hádek. Jeho slova podpořila i herečka Veronika Khek Kubařová. „Jedním slovem bylo pro mě tohle natáčení dárek. Dárek v podobě výjimečných setkání s výjimečnými lidmi.“

Možná k dobré náladě přispělo i počasí, protože se film natáčel v létě v době prázdnin. „Mám rád prázdninové natáčení. A když se sejdou lidi, kteří se mají rádi a mají na svět podobný pohled, spojuje je smysl pro humor, je to vždycky za odměnu. A tohle byl dream team! Všichni byli skvělí,“ přispěl svým pohledem na komedii Přání k narozeninám herec Jaroslav Plesl. „Díky tomu, jaká se sešla skupina lidí, jsem měla časté záchvaty smíchu už během natáčení. Nezáviděla jsem Martě, že nás musí hnát do práce, protože jsme byli jako děti na táboře, které si pořád někde štěbetají. Ale ona chápe, že když se herci dobře cítí na place, atmosféra se odrazí i ve filmu. Takže nás nechávala zažít si radost ze setkání a dělat blbinky. A my jsme zase díky tomu pokorně zvládali náročné situace, kdy nás tlačil čas nebo velká únava,“ dodala Simona Babčáková.

Snímek Přání k narozeninám dorazí do kin 19. ledna.

Video z natáčení ke zhlédnutí zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=VknHsX7tBj4&t=14s


Trailer k filmu naleznete zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=i3J468GAyX4

 

 

Střihový videoklip s ukázkami z filmu zde:

 https://youtu.be/E1LJ0f8_TUI

 

Synopse:

Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin.

Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím.

Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu.

Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze…

 

Foto: Bioscop