Napište písničku pro Marka Ztraceného!

Zpěvák Marek Ztracený, spisovatelka Bára Nesvadbová, zpěvák a skladatel Ondřej Hejma a skladatel a textař Oskar Petr nabádají všechny píšící – nenechávejte svoje texty v šuplíku a pošlete je do textařské soutěže Ztracená písnička! Jestli chcete slyšet v rádiu nebo na festivalech písničku, kterou jste sami napsali, tak máte skvělou příležitost.


Textařská soutěž Ztracená písnička si vzala za úkol podpořit a propagovat umělecké snažení amatérských autorů, představit je na veřejnosti a motivovat je k další činnosti. Na autory tří nejlepších textů čekají samozřejmě hodnotné ceny, ale největší výzvou určitě bude, že vítězný text zhudební zpěvák Marek Ztracený, který zbrusu novou písničku poprvé představí na letních festivalech Votvírák a Okolo Třeboně. Vítěz soutěže má tak jistotu, že ze slov, která napsal, opravdu vznikne písnička, která se bude hrát.
Soutěže se mohou zúčastnit všichni amatérští textaři, bez omezení žánru a věku, kteří do 15. května 2011 zašlou správně vyplněnou přihlášku na www.ztracenapisnicka.cz. O finalistech bude rozhodovat veřejnost hlasováním na webových stránkách. A 2. června zasedne odborná porota v Praze a z finalistů vybere vítěze. Do čela poroty zasedne zpěvák Marek Ztracený, spisovatelka Bára Nesvadbová, hudebník Ondřej Hejma, textař Oskar Petr, ředitelka organizace APLA Magdalena Čáslavská a básník Mnoháček Zgublačenko, který sám má diagnostikován Aspergerův syndrom.


„Akce je pořádána na podporu osvěty autismu, protože se do soutěže zapojí také lidé s Aspergerovým syndromem. Přestože tito lidé mívají problémy se začleněním do společnosti a potýkají se s různými bariérami, rádi bychom ukázali, že tyto dva světy, které se zdají rozdílné – svět lidí s autismem a svět lidí bez autismu, lze propojit, a to třeba právě Ztracenou písničkou, kterou hledáme. Mnozí z nich mají totiž na literární tvorbu obrovský talent, jen to málokdy dokážou ukázat. Přejeme si, aby si lidé s autismem nepřipadali ve světě úplně ztracení a aby k nim ostatní přistupovali s pochopením, přestože se může zdát, že k nám spadli z jiné planety,“ uvedla Simona Votyová z Asociace pomáhající lidem s autismem APLA Praha.

Foto: www.marekztraceny.cz