Nafrněná Poláková má nový klip! Podívejte se na její Krosnu

Po klasicky hraných klipech k hitům Nafrněná a Generace připomíná Barbora Poláková svůj úspěšný (mimo jiné dvě ceny Anděl 2015 v kategorii Objev a Píseň roku) eponymní debut dalším videoklipem, v němž se mísí hned několik filmových technik. Vznikl k písni Krosna pod taktovkou mladého japonského režiséra Kosuke Sugimota a jakmile si jej pustíte, bude vám nadmíru jasné, že se jedná minimálně v rámci domácí scény o zajímavý počin.

Barbora Poláková ve filmu Kvarteto Foto_Nikolas Tušl_Falcon

„Krosna je jedna z mých nejoblíbenějších písniček, proto jsem šťastná, že má svůj klip. Dotočili jsme k původní verzi, která je na desce, část písně, která vznikla spontánně při koncetrech a je teď vlastně katarzním místem, bez kterého už si to ani neumím představit,“ říká k samotné skladbě Poláková.

Co se klipu jako takového týče, režisér Kosuke Sugimoto, který patří do nové vlny mladých japonských režisérů specializujících se na animaci a její synchronizaci s hudbou (na kontě má již takřka padesát klipů ve své domovině nebo stage design a projekci pro projekt Michala Dvořáka Vivaldianno), pro jeho realizaci zvolil neotřelou kombinaci reálnými herci natočených záběrů, klasické i počítačové animace a digitální postprodukce.

Foto_www.klapper.cz

„Postavy v klipu vycházejí z videa, kdy jsme natočili herce ve studiu a z těchto záběrů se následně vybral určitý počet obrázků, z nichž se překreslily siluety herců a dle jejich předlohy se nakonec vyřezali různé fáze na kartónový papír. Ty se potom znovu natočily snímek po snímku a vznikla tak vrstva s klasickou animací, takzvaný stop motion animation. Další vrstvy pak vznikaly v počítači pomocí digitální animace. Úplně nakonec se pak natočilo video s  Barborou Polákovou, respektive její obličej. Zde jsme opět vyřezali vybrané snímky a vsadili je na její animovanou postavu,“ popisuje detaily náročné metody Lukáš Skalník z mezinárodní firmy Eallin Prague. Ta je mimo jiné podepsána pod klipy Cosmoshop (Kryštof), Amen (Věra Bílá a Gipsy Kings), I’m not really optimistic (Ecstasy of Saint Theresa) nebo pod kampaní k 50. výročí Amnesty International a spolupracovala také například s Hansem Zimmerem, Peterem Gabrielem nebo na Small Places Tour Wyclefa Jeana.

Foto z klipu Krosna

Klip k písni Krosna, ale není jedinou novinkou z tábora Barbory Polákové. Jak populární zpěvačka a herečka podotýká, pozvolna začíná vznikat materiál na její druhé album, který dává dohromady na soustředěních s pianistou Davidem Hlaváčem. Zkrátka nepřijdou ale ani ti, kdo by Barboru letos rádi viděli naživo, jen příležitostí bude oproti loňskému, koncertně nabitému roku poskrovnu.

SU6300-2_mail

„Během tohoto roku bude koncertů maximálně deset. Tak jsem si to vnitřně nastavila a nechci z toho slevit. Chci se maximálně soustředit na nové album, a protože mám dvě miminka, už by to nešlo dát dohromady,” komentuje to Poláková, kterou budeme moci na podzim, konkrétně od 30. listopadu, vidět také v kině ve filmu Kvarteto, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí, kvůli niž se učila rok na violoncello.

Podívejte se na klip Krosna zde:

http://y2u.be/EdTvcrWueMM

Nadcházející koncerty Barbory Polákové

  1. 6. – Jihlava – Jihlavské Havíření 2017
  2. 7. – Náchod – Pivobraní
  3. 7. – Výrava – bude upřesněno
  4. 8. – Světlá nad Sázavou – Sázavafest
  5. 8. – Brno – Radost
  6. 9. – Kačina u Kutné Hory – Festival Kefír
  7. 9. – Sokolov – Den Horníků
  8. 9. – Prostějov – Hanácké slavnosti

 

Foto: Supraphon, Falcon / Nikolas Tušl, www.klapper.cz