Na premiéru filmu Ghoul přišla i Vítová, i když předtím tvrdila, že je nemocná

Temný thriller Petra Jákla Ghoul se představil prvním českým divákům v premiéře. Slavnostní projekci v Cinema City v pražském Slovanském domě si nenechaly ujít nejen herci a novináři, ale i Jáklova manželka Romana Jákl Vítová, která předtím ve všech mediích tvrdila, že má zápal plic a na premiéru nepřijde. Že by jen reklamní trik, jak ještě před premiérou vzbudit o film zájem? Spolu se zahraničními představiteli hlavních rolí, štábem i rodinnými příslušníky režisér Petr Jákl pokřtil svůj temný thriller Ghoul nápojem, který vznikl ve speciální edici pouze pro tento počin – Cool Ghoul drinkem s černou vodkou.

IMG_3274
Tajemná výzdoba u hlavního vchodu Cinema City Slovanský dům v duchu »ghoulovského« prostředí poutala kolemjdoucí, kteří se zastavovali a pozorovali nejen projekci z autentického dokumentu o kanibalu Andrejovi Čikatilovi, který českého režiséra inspiroval pro tento film, ale i pro temný tunel, mříž a tajemné roští, jímž musel každý z hostů slavnostní premiéry projít. Pro samotného režiséra, kterého na slavnostní premiéru oblékla přední návrhářka Jiřina Tauchmanová, měřícího přes dva metry, to bylo přímo bojové zahájení večera.

IMG_4351
„Tento film jsem připravoval téměř pět let a do poslední chvíle se ho podařilo utajit, což jsem na začátku považoval za nemožné. Děkuji všem, kteří se na jeho tvorbě podíleli, děkuji hercům, kteří s námi přijeli světovou premiéru oslavit, a také své manželce Romaně, která měla nesmírnou trpělivost s mým nasazením v tomto projektu,“ řekl Petr Jákl.

IMG_3216
Po slavnostní projekci se hosté přesunuli na afterparty do Občanské plovárny, v níž čekal na režiséra, štáb a hereckou delegaci dort Ghoul a speciální Cool Ghoul drink, jehož si hosté dopřávali až do pozdních nočních hodin. Mimo neznámých zahraničních herců ovšem zcela chyběla známé tváře a občerstvení bylo skromné – například dovážená pizza. Zatímco čeští diváci mohou temný thriller Ghoul už vidět v kinech, návštěvníci kin v USA si na premiéru budou muset počkat do 20. března.

Foto: Film Ghoul