Na karlovarském letišti přistál Sokol. Ondřej Sokol!

Mezinárodní filmový festival vítá hvězdné hosty. Jednou z prvních byla domácí star první velikosti, miláček dívek a žen – Ondřej Sokol. A aby dostál své pověsti muže velkého světa a lamače dívčích srdcí, tak si na karlovarský festival odskočil v soukromé helikoptéře a na cestu si s sebou přibalil dvě krásné reportérky VIP zpráv – Andreu Košťálovou a Terezu Jemelíkovou.


Z vrtulníku Ondřej Sokol vystoupil obklopen oběma dívkami a v družném rozhovoru s nimi po boku zamířil do nedaleké limuzíny, která celou trojici odvezla do centra festivalového dění. Cestou překvapeným novinářům stačil odpovědět na pár nepřipravených a rychle vypálených otázek.


„Sebevědomé a ladné vystupování z helikoptéry je jedna z mých známých předností. Jsem rád, že stroj byl vybaven i Andreou a Terezou. Ale říkali mi, že to není teda v základní výbavě, že slečny se dodávají, až když si připlatíte klimatizaci. Poprosím vás, abyste se jich na nic neptali, asi by vám tvrdily, že jsem po cestě plakal a sliboval pilotovi cokoliv, jen když mě vysadí a nechá mě jít pěšky. Ale to víte, to jsou takový ty holčičí fóry,“ pousmál se potutelně Ondřej Sokol.


„Výběr tohohle způsobu dopravy byl dnes spíše nutnost. Ráno jsem měl zkoušky na film, který budu točit, a od šesti hrajeme Partičku ve Valašském Meziříčí, takže jinak by se to nestihlo. Navíc mě kluci z Partičky poprosili, abych se cestou zpátky podíval shora na amfiteátr na Konopišti, kde pořádáme 28. července velkou akci Partička na vzduchu, abych z ptačího pohledu zjistil, kudy budeme utíkat, až nás těch deset tisíc lidí bude lynčovat,“ zodpověděl dotaz, proč si letos zvolil helikoptéru a nikoliv vlak nebo autobus.


„Celá Partička by se do vrtulníku nevešla. Nabídli mi, že se ke mně váhou vejde ještě buď jeden Richard Genzer, nebo dvě reportérky. Možná rozhodlo, že přede mě položili fotografie Geni i slečen. Já jsem rezolutně řekl, že Ríšovi to na té fotce taky strašně sluší. No – a pak už jsem si jen nechal zjistit telefonní čísla obou slečen,“ mrknul ještě na novináře improvizované tiskovky cestou k limuzíně. I Andrea s Terezou vystoupily z vrtulníku v dobrém rozmaru. „Trochu se sice obě bojíme létat, ale Ondřej to tam má moc pěkně vybavené. Dá se říct, že nás vzal až do nebe,“ uculovala se Andrea, ale nedala ani v nejmenším znát, co tím přesně myslí. A ani Tereza nenaznačila, jak konkrétně strávily čas, který jim zabral let. „Můžu jen říct, že bych s Ondřejem klidně letěla znovu,“ zasmála se a zamířila za Andreou a Ondřejem.


Pak již jen celá trojice elegantně nastoupila do klimatizované limuzíny a se sklenkou vychlazeného sektu v ruce zamávala z okénka zkoprnělým žurnalistům. A my se ptáme, nemá Ondřej Sokol již náhodou úplně novou Partičku?

Foto: TV Prima