Monika Absolonová zazářila jako Mary Poppins

Na prknech Divadla Hybernia poprvé představil světový fenomén Mary Poppins! Muzikál Městského divadla Brno v Praze nadchl premiérové obecenstvo. Chůvu-kouzelnici Mary Poppins Australanky Pamely Lyndon Traversové čtenáři potkávají už od roku 1934. Film Walta Disneyho (1964) posbíral ze třinácti nominací pět Oscarů.


Největší muzikálový producent všech dob, sir Cameron Mackintosh, čekal na možnost převedení filmové verze do divadelní podoby celých čtyřicet let. Zcela mimořádnou divadelní show doplnil novými písněmi a vytvořil na jeho základě výpravnou rodinnou podívanou, která sklízí úspěchy v Londýně i na Broadwayi. Městské divadlo Brno je teprve šestým divadlem na světě, kterému se podařilo licenci na toto představení získat.


Jeden z nejvýpravnějších muzikálů historie ohromil diváky kulisami Petra Hlouška i nápaditými a barevnými kostýmy Andrey Kučerové. V režii Petra Gazdíka se premiérovou publiku poprvé jako Mary Poppins představila Monika Absolonová, držitelka Thálie za roli ve Funny Girl. Svou roli jezdila studovat přímo na scénu MdB, na obtížné pěvecké party se připravovala se svým dlouholetým profesorem zpěvu Eduardem Klezlou. Náročné choreografie pilně trénovala pod dohledem choreografky Lucie Holánkové a step ji učil kolega Denny Ratajský, který exceluje v roli kominíka Berta.


Poslední týden před premiérou se Divadlo Hybernia zaplnilo kouzelným světem Mary Poppins včetně všech kostýmů a rekvizit. Svou práci svědomitě odvedla i parta odborníků na létací stroje z Londýna, kteří v divadlech po celém světě dokáží připravit technologie, díky kterým se účinkující bezpečně vznášejí nejen nad jevištěm.


Premiéru si nenechali ujít ani některé slavné tváře. V sále jsme mohli potkat Báru Špotákovou, Lídu Finkovou, Dalibora Gondíka, Terezu Kostkovou, Petra Koláře, Michala Davida, Martina Zounara, nebo Vendulu Svobodovou. Muzikál Mary Poppins za doprovodu živého orchestru bude uváděn v Divadle Hybernia v třiceti exkluzivních představeních do konce května 2013.

Premiérové obsazení:
Mary Poppins – Monika Absolonová
Bert – Denny Ratajský
George Banks – Milan Němec
Winifred Banksová – Jana Musilová
Jane Banksová – Kateřina Kolčavová
Michael Banks – Petr Šimčák
Paní Brillová – Zdena Herfortová
Robertson Ay – Lukáš Vlček
Sl. Andrewsová – Zuzana Maurery
Ptáčnice – Jana Gazdíková

Foto: Musical Production