Monika Absolonová bude Mary Poppins

Pražské Divadlo Hybernia se 6. listopadu 2012 v dopoledních hodinách zaplnilo spoustou mladých talentovaných lidí, kteří přišli zkusit své štěstí v doplňujícím konkurzu na vedlejší role do připravovaného muzikálu Mary Poppins.Společnost Musical Production přiveze tento světoznámý muzikál, který velmi úspěšně uvádí Městské divadlo Brno, na třicet exkluzivních představení do Prahy. Premiéru i s novými členy souboru bude mít Mary Poppins už 14. února 2013 a v hlavní roli se objeví Monika Absolonová (držitelka Thálie), která dorazila na konkurz podpořit své potenciální budoucí kolegy. Jak sama říká: „Konkurzy jsou pro mě noční můrou, jsem ráda, že už tohle období mám za sebou a upřímně je všechny obdivuju, jak to tu skvěle zvládají.“


Za režijním pultem v hledišti Divadla Hybernia zasedl režisér představení Petr Gazdík a Lucie Holánková, která je choreografkou a na účastníky konkurzu si vymyslela opravdu nelehkou taneční ukázku z Mary Poppins, kterou s nimi velmi trpělivě nacvičovala.


Mezi známými tvářemi se objevila i ostřílená muzikálová tanečnice Libuška Vojtková, která má za sebou Kleopatru, Tři Mušketýry, Draculu a spoustu dalších úspěšných projektů. A tak jistě nebude překvapením, že kromě úspěšného absolvování konkurzu, dostala okamžitě nabídku stát se asistentkou choreografie zodpovědnou za dohled nad pražským uváděním muzikálu Mary Poppins.

Do hlediště dostala navíc pozvání asi stovka dětí, které mohly přihlížet tomu, jak divadelní konkurz probíhá a další odměnou jim byla malá spontánní autogramiáda Moniky Absolonové, která se všem dětem ochotně podepsala.
Divadlo Hybernia tak začíná ožívat přípravami na rodinný muzikál Mary Poppins, který bude hostit od poloviny února do konce května 2013. Tento týden dokonce přípravy výrazně pokročí, protože na obhlídku a zaměření divadla přijedou odborníci na létající stroje přímo z Londýna.

Foto: Divadlo Hybernia