Moderátor Zpráv Hauptvogel, jak ho neznáte: ukázal přítelkyni i motorku!

Moderátor Zpráv FTV Prima Tomáš Hauptvogel osedlal motorku a vyrazil na jih Evropy. Dovolenou tráví s přítelkyní Monikou, kterou poprvé ukázal ze soukromých cest.


Tomáš Hauptvogel si naplánoval poměrně náročnou cestu. Z Alp si to namířil do Itálie k moři, poté zavítá i do chorvatského Splitu, Černé hory, Albánie, bosenského Sarajeva, Maďarska a Slovenska, odkud se vypraví zpět do České republiky.


„Začalo to pěkně. První den byl zatím tím nejhorším. Nepromoky jsme oblékali na cca 120 km a dalších 300 jeli chlazeni vodou. Nic příjemného. Naštěstí má kamarád v alpském městečku Niedernsill penzion, kde jsme se mohli vysušit. Druhý den už bylo podstatně veseleji. Nepršelo a teplota byla kolem devíti stupňů. Ve vyšších polohách je kolem silnice sníh. Jen plán projet Grossglockner padá. Přes noc tam nasněžilo kolem půl metru. Teď už směřujeme do Itálie, do městečka Caorle. Tam poprvé stavíme naši hadrovou chaloupku,“ hlásí z cest moderátor Zpráv FTV Prima Hauptvogel.


„Třetí den byl hlavně o hltání kilometrů. Vynechat ale prohlídku Triestu by byl hřích. Krásné město. Večer už jsme si užili krásný západ slunce v chorvatském Sukošanu. V pondělí jsme jen přeskočili do městečka Trogir. Máme najeto zhruba 1600 km. Byla nám zima, jeli jsme po nádherných horských silničkách i po palmami lemované pobřežní cestě. Je to nádhera, a to jsme teprve ve třetině. V úterý si dáme den pauzu. A kam dál? Stále na jih.“

Tomáše doprovází na dobrodružné dovolené na dvou kolech přítelkyně Monika. Tu ukázal ze soukromých cest vůbec poprvé. „Na motorkách jezdím už nějaký pátek, ale až teď mám stroj, na kterém se dá pořádně cestovat. Jízda na motorce je svoboda, prostě paráda. Člověk vnímá svět kolem výrazně intenzivněji, než v autě. Dojede ale výrazně dál, než na kole. Přítelkyně Monika s touto formou dovolené souhlasí. No, souhlasí. Když jsem loni v červnu zvažoval nákup nového stroje, byla to právě ona, kdo řekl: Na co chceš ještě čekat? Vždycky jsi takovouhle motorku chtěl, tak neváhej!“


Tomáš Hauptvogel moderuje Zprávy Primy po boku Terezie Kašparovské. Hodina plná informací začíná na Primě denně v 18.55 hodin. Po Zprávách následují Krimi zprávy, Divácké zprávy a VIP zprávy.

Foto: TV Prima