Misska Kratochvílová se vrhla na vína!

Dokumentární kanál Prima ZOOM ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy představil limitovanou edici vína Prima ZOOM a devět druhů nového ročníku vína z vinice sv. Kláry. Slavnostního křtu se zúčastnili Miss ČR 2013 Gabriela Kratochvílová a Jan Schmid, Jana Synková a Jan Jiráň ze Studia Ypsilon.


Zapíjela se nejen nová vína, ale i rok úspěšného vysílání stanice Prima Zoom, 45 let od založení Botanické zahrady hl. města Prahy, 10 let od vzniku tropického skleníku Fata Morgana, 50 sezón Studia Ypsilon a 100 000 facebookových fanoušků Prima Zoom. Vinař a kurátor vinice sv. Kláry Martin Beránek je s novým ročníkem 2013 i přes nepřízeň loňského počasí velmi spokojen. A proč takoví kmotři? Mimo jiné prý proto, že všichni svorně a rádi sledují dokumenty na Prima Zoom. Kanál Prima Zoom zároveň nabízí vizuálně krásnou a chytrou zábavu, proto je Gabriela Kratochvílová tím pravým kmotrem. A jak sama říká: „Mám velmi ráda dobré víno, samozřejmě s mírou. Na Zoomu sleduji nejraději filmy o přírodě a historii, ale také katastrofické snímky.“


Vína Prima Zoom v odrůdách Modrý Portugal rosé a Rulandské modré klaret byla vyrobena ve velmi limitované edici pouhých 30 ks a získat je lze jen při zvláštních příležitostech (soutěže, dražby). Devět kvalitních a výborných druhů ročníku 2013 můžete ochutnat nebo si donést celou lahev ve viničním domku na vinici sv. Kláry každý den od 14 do 19 hod. a o víkendech a svátcích od 11 do 21 hodin.
Výroba vín z vinice sv. Kláry má dlouholetou tradici, na kterou bylo znovu navázáno v roce 2003. Produkují se zde jak vína odrůdová jakostní, tak vína přívlastková, která se vyrábí z odrůd Ryzlink rýnský, Müller-Thurgau, Sauvignon, Modrý Portugal, Rulandské šedé, Rulandské modré, Neronet, Tramín červený a Muškát moravský. Letošní novinkou je cuveé Angelus a jinak tradiční cuveé Bílé z botanické se nabízí pod novým názvem Botanica.

Foto: TV Prima