Miroslav Etzler se svlékl na jevišti! Máme fotky!

Miroslav Etzler, kterého si oblíbili diváci primáckého seriálu Cesty domů, pomáhá handicapovaným sportovcům. Věnoval jim výtěžek generálky divadelního představení Heslo Morálka.

Miroslav Etzler hraje v této nadčasové komedii francouzského filozofa Denise Diderota, který má za úkol napsat příspěvek na téma morálka. Vzhledem k tomu, že Diderot sám se chová velmi nemorálně a není s to odolat různým pokušením, má s tímto úkolem velký problém.


Miroslav Etzler přiznává, že se z role Diderota nejdřív maličko vyděsil, protože jde sice o krásnou, ale náročnou úlohu. Herec totiž během představení v podstatě nesleze z jeviště. Ale čím víc pronikal do slovních obratů krásného, ale náročného textu, tím víc se mu líbil. „Delší dobu jsem teď žádnou divadelní hru nezkoušel, protože mi hodně času zabírá natáčení Cest domů. A práce před televizní kamerou je jiná než práce na divadle. Zkoušení bylo opravdu náročné, a to i po fyzické stránce. Při každém představení vypotím snad tři litry potu. Přesto, že tu chvílemi hraju téměř nahý. Jsem rád, že představení režíruje Per Slavík, s nímž jsem natočil několik filmů,“ říká herec.


Miroslav Etzler se spolu se svými hereckými kolegy domluvil, že z veřejné generálky udělají benefiční představení a jeho výtěžek věnují handicapovaným sportovcům –občanskému sdružení Elite Handicap Sport, které podporuje především spasticky tělesně postižené atletické sportovce.
„Oni podávají úžasné výkony, někteří z nich byli i na olympiádě v Londýně. Bohužel veřejnost se o ně zajímá mnohem méně, než by měla. Proto jsme jim chtěli nejen pomoci finančně, ale zároveň na ně upozornit, trochu je vynést na světlo. Jsme rádi, že jsme tuto inscenaci mohli odstartovat dobrým skutkem,“ řekl Miroslav Etzler.


Představení Heslo Morálka bude mít oficiální premiéru 17. října v Divadle Palace. Vedle Miroslava Etzlera v ní hrají Nela Boudová, Michaela Sejnová, Kateřina Pindejová, Ivana Stejskalová, Václav Šanda nebo Josef Vaverka.

Foto: TV Prima