Miroslav Etzler bojuje proti rakovině prsu

Miroslav Etzler z primáckého seriálu Cesty domů se stal novým ambasadorem Avon Pochodu proti rakovině prsu, jehož mediálním partnerem je i letos Prima Love.

CD 2
Pro kampaň se fotil v tričku a saku, které byly pro letošní pochod navrženy. Výtěžek z koupě triček i sak pro muže a triček pro ženy půjde na boj proti této zákeřné chorobě. Miroslav Etzler se do této kampaně zapojil letos poprvé. Co ho k tomu vedlo?

CD 13
„Spousta lidí se bojí jít na preventivní vyšetření, které by mohlo odhalit nejen rakovinu prsu, ale i jiný typ nádoru. To je špatně. Pokud lékaři nádor odhalí včas, je velká šance na uzdravení. Známé tváře, jako jsem třeba já, jsou velmi často vhodnými lidmi, kteří by měli někomu, kdo pochybuje, říct: Jděte. Čím dříve, tím lépe. Vývoj léčby této nemoci jde velmi kupředu. Mám tu čest spolupracovat s občanským sdružením Onkomaják, které se zabývá nejen prevencí v boji proti některým typům nádorů, ale pomáhá také onkologickým pacientům, takže o této problematice leccos vím. Proto apeluju na lidi: Nebojte se prevence a starejte se o své zdraví. Strach je namístě v okamžiku, kdy to necháte plavat. Pokud tenhle můj apel pomůže zachránit třeba jen jediného člověka, moje pomoc měla smysl,“ říká Miroslav Etzler.

Foto: TV Prima