Mirai Navrátil: Mirai je skutečně moje křestní jméno

Hostem televizní Show Jana Krause byl zpěvák Mirai Navrátil, frontman hudební skupiny Mirai, v současnosti jedné z nejpopulárnějších kapek u nás. A moderátor se hned pozastavil nad jeho křestním jménem. Exotičnost umělcova jména vychází z toho, že jeho maminka je Japonka a tatínek Čech.

„Je to skutečně moje křestní jméno, nejedná se o umělecký pseudonym,“ vysvětluje hudebník a dodává, že teprve později zjistil, že je to v japonštině spíše dívčí jméno. „Rodiče se seznámili v Londýně, kde oba studovali jazykovou školu na Oxford Street. Pak spolu odjeli do Japonska, kde jsem se ve městě Ogaki v roce 1992 narodil já a kde jsme žili asi do mých třech let,“ vypráví dále s tím, že japonštinu ovládá jen trochu, respektive je to prý čím dál tím horší. Ve své rodné zemi byl naposledy koncem minulého roku, a tak ho začne Jan Kraus z legrace podezírat, jestli nepřivezl koronavirus právě on.

„Mám tam z maminčiny strany strašně moc bratranců a sestřenic, se kterými jsem ve spojení, píšeme si přes sociální sítě, což je fajn, ale oni žijou úplně jinak, hodně se orientujou na práci,“ myslí si hudebník, který od malička trávil podle svých slov spoustu času po garážích, kde s kamarády hrál a dělal muziku. Nikdy ho ale nenapadlo, že by ho muzika mohla živit. „Dělal jsem gympl a pak jsem šel do Brna na práva. A těsně potom, co jsem dostudoval, se nám ta naše kapela opravdu dobře rozjela,“ vzpomíná Mirai, jehož kapela byla během karantény velice aktivní, velkou diváckou pozornost si získali virálním hitem Dej si roušku, který se pyšní miliony zhlédnutí.

Foto: TV Prima