Milan Drobný konečně doslavil své sedmdesátiny

Tento týden dodatečně oslavil své 70. narozeniny zpěvák Milan Drobný velkým galakoncertem v pražské Lucerně a jak se zatím šíří kuloáry, byl to koncert roku. Tak to alespoň znělo z úst návštěvníků a médií narvaného sálu uprostřed Václavského náměstí, byť by se zpočátku mohlo zdát, že vyprodat Lucernu pro Drobného bude relativně oříšek.


„Je pravda, že mě od toho plno mých známých odrazovalo, abych se pustil producentsky do tohoto koncertu,“ potvrdil zpěvák Martin France, který na koncertu také vystoupil s celou řadou dalších osobností českého a slovenského hudebního nebe. „Těm známým jsem říkal: Tohle od vás nepotřebuji slyšet, že to nevyprodáme. Potřebuji od vás slyšet podporu.“ A jak bylo vidět, obavy byly zcela liché. A to nejen kvůli skvělému výkonu Milana Drobného, kterého přivítala hned zpočátku celé show osamocená moderátorka večera Markéta Mayerová, která se měla podělit o svůj moderátorský post s moderátorem Zdeňkem Vrbou, jehož však skolil ošklivý záchvat močových cest.


A pak už začal Drobný zpívat lety ověřené hity do nástupu jeho pěveckých kolegů, kteří mu přišli popřát vždy po jednom songu a tak se na pódiu v rychlém sledu vystřídali například Miro Žbirka, Yvetta Simonová, která si s oslavencem zapěla svůj nesmrtelný duet O nás dvou, Petra Janů si naopak střihla původní duet Jedeme dál sólo. Gratulovali Leona Machálková, Petr Kolář, kterému v Drobného hitu Mužný vous sekundoval sbory právě čerstvý sedmdesátník, Heidi Janků ve žlutočerných šatech vystřihla hit Tak se mi vtírej. Nechyběly ani nestárnoucí Kamelie, Martin France, který zazpíval vypůjčený hit od ABBY S.O.S. s českým textem Žízeň, Jiří Štědroň, Yvonne Přenosilová, která sklidila veliké ovace, saxofonista Felix Slováček, jenž dojal ústřední melodií ze seriálu Cirkus Humberto. Přišel i Ondřej Ruml, Václav Neckář, který dorazil na podium se svým bratrem Janem Neckářem nebo Jiří Suchý, který zavzpomínal s Drobným duetem na semaforskou éru písničkou Kytky se smály, kdy si oslavenec jako překvapení pro všechny na hlavu nasadil barevné číro.


Hit střídal hit a Lucerna se roztancovala. Mezitím Milan Drobný dostal od vydavatelské firmy Multisonic ocenění Zlatá nota a zároveň si pro finanční šek s částkou 64.000 korun přišla patronka nadačního fondu Veselý senior Tereza Kostková.


Tím překvapení ovšem ještě nekončila a pro Drobného bylo připraveno opravdu nečekaný dárek v podobě houslového virtuosa Pavla Šporcla a jeho dvoučlenného dámského doprovodu bývalých hlasatelek České televize Marie Tomsové a Hany Heřmánkové, které na houslovou variaci Večerníčka Milanovi slovně přály a gratulaci ukončily písní Happy Birhtday.


Pak už pódium opět patřilo hlavnímu aktéru večera, který se rozloučil nesmrtelnou směsicí rokenrolů a vyprodaná Lucerna ho za to odměnila potleskem vestoje. Pak se Drobný v Lucerně ještě asi hodinu podepisoval fanouškům a poté dorazil na afterparty do Fusion hotelu, kde na něj čekalo opět pár překvapení a to v podobě natočených gratulací jeho kolegů z umělecké branže, včetně jeho dlouholetého kamaráda Karla Gotta a velký dort s podobiznou nejen Milana Drobného, ale i všech zpěváků, kteří na koncertě vystupovali.


Mejdan, na kterém se pařilo až do 5 hodin do rána, tančili snad úplně všichni, včetně Tomsové, Slováčka, Drobného, France, Mayerové, Kamelií i dalších. Někteří, jak už se popsalo v jiných médiích se věnovali více panákům a tak pro ně bylo potom velmi těžké ráno, ale všichni přítomní nejen v Lucerně, ale i na následné party se shodli, že opravdu bude dlouho na co vzpomínat…

Foto: Martin Production