Michal David porazil Karla Gotta!

Tak to nikdo nečekal! Michal David je populárnější než nesmrtelný Slavík Karel Gott! Alespoň podle respondentů prestižní ankety TýTý. „Vůbec nemám nic připraveno, protože jsem to vůbec nečekal,“ řekl Michal David když v sobotu večer přebíral první zlaté zrcadlo, které za třicet let své kariéry dostal. David sesadil Gotta z trůnu kralování v anketě TýTý po neuvěřitelných devatenácti letech!


Nejpopulárnější osobnosti televizních obrazovek loňského roku vybrali diváci, kteří zaslali své hlasy do 20. ročníku ankety TýTý, kterou pořádá Týdeník Televize. Celkem se jich letos podle pořadatelů sešlo přes 400 tisíc. Mimo Michala Davida, který překvapivě porazil Karla Gotta, vytřela zrak komerčním stanicím Česká televize a její tváře. Nova i Prima letos pořádně ostrouhaly. Prima zabodovala pouze s Josefem Klímou, který se stal Osobností publicistiky a na naší komerční dvojce moderuje pořad Soukromá dramata.


Nova oproti loňskému ročníku totálně propadla v podstatě ve všech kategoriích, což koresponduje s její klesající sledovaností. Dokonce i Osobností zpravodajství se stala Jolana Voldánová z ČT i když za Novu byli v nominační pětce Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Markéta Fialová a Karel Voříšek. Žádné zrcadlo nezískaly ani populární novácké seriály Ordinace v růžové zahradě, Ulice a Okresní přebor. Jedinou útěchou tak bylo pro Novu zlaté zrcadlo v kategorii Herec, které získal Ondřej Vetchý, jenž loni zazářil v nováckém seriálu Okresní přebor. Další herci ze seriálů Novy – Petr Rychlý, Martin Dejdar, Rudolf Hrušínský, Hana Maciuchová, Pavla Tomicová, Zlata Adamovská a Jitka Čvančarová vyšli naprázdno.
Finálový večer TýTý 2011 vysílala Česká televize přímým přenosem z Divadla na Vinohradech a moderoval jej Karel Šíp, který dostal zrcadlo jako Osobnost zábavy. Na ČT má každý pátek večer svůj pořad Všechnopárty.

20. ročník ankety TýTý
Osobnost televizního zpravodajství
1. Jolana Voldánová
2. Karel Voříšek
3. Markéta Fialová
4. Rey Koranteng
5. Lucie Borhyová

Osobnost televizní publicistiky
1. Josef Klíma (Prima)
2. Václav Moravec
3. Marek Eben
4. Janek Kroupa
5. Pavlína Danková

Osobnost televizní zábavy
1. Karel Šíp (ČT)
2. Jan Kraus
3. Martin Dejdar
4. Marek Eben
5. Leoš Mareš

Herec
1. Ondřej Vetchý
2. Miroslav Donutil
3. Rudolf Hrušínský
4. Martin Dejdar
5. Petr Rychlý

Herečka
1. Veronika Freimanová
2. Zlata Adamovská
3. Hana Maciuchová
4. Pavla Tomicová
5. Jitka Čvančarová

Zpěvák
1. Michal David
2. Vojtěch Dyk
3. Karel Gott
4. Petr Kolář
5. Martin Chodúr

Zpěvačka
1. Lucie Vondráčková
2. Lucie Bílá
3. Ewa Farna
4. Aneta Langerová
5. Iveta Bartošová

Pořad roku
1. Stardance (ČT)
2. Show Jana Krause
3. Všechnopárty
4. Prostřeno
5. Televizní noviny

Seriál roku
1. Vyprávěj (ČT)
2. Okresní přebor
3. Cesty domů
4. Ulice
5. Ordinace v růžové zahradě

Dvorana slávy
Jiřina Bohdalová

Objev roku
Daniela Písařovicová (ČT)

Absolutní vítěz
Vyprávěj

Foto: Česká televize, www.michaldavid.cz