Michal David má rád retro: Dnešní produkce mě již tolik neoslovuje

V těchto dnech proběhly desáté narozeniny již celoplošné televize Retro ve stylových prostorech Café 80’s. Osmdesátky stále frčí! Na staré dobré časy si přišli zavzpomínat Michal David, Petr Ryšavý, Jitka Zelenková, nebo Richard Tesařík. Klub praskal ve švech a všichni se nechali dobovou atmosférou doslova pohltit, někteří také zazpívali!

Vstoupit do Café 80’s je jako vrátit se po ose času zpět, protože celý interiér je stylizovaný ve stylu 80. let a září barvami. Na zdech visí plakáty zpěváků a obaly vinylových desek, na stolech jsou pod sklem rozhozená céčka. Je tedy snadné zapomenout na šedivost všedních dní. Večer zahájili slavnostní řečí majitelé TV Retro Tomáš Fuxa a Jiří Neymon. Když do bujarého večera nečekaně zaznělo Happy birthday z úst zúčastněných zpěváků, přišlo ještě jedno překvapení pro Tomáše Fuxu. Na počest desátého výročí jeho žena Markéta Divišová, bývalá Vicemiss ČR, rozkrojila slavnostní RETRO dort. Moderátor pak pozval na podium Michala Davida a hosté se celý večer bavili tak dobře, že se party protáhla až do ranních hodin. Největší rachot a veselí byly u foto koutku s Michaelem Jacksonem a také u baru.

Všechny naše pořady jsou hojně sledované, pouštíme nepřetržitý proud hudby, mluvené slovo ne,“ řekl Tomáš Fuxa, spolumajitel TV Retro. Fanouškovská základna je široká, což dokazuje vysoká sledovanost. I u Tomáše doma dělá retro muzika dobrou náladu. „U nás doma neběží nic jiného, než televize Retro nebo kanál pro děti, protože máme dvě dcerky,“ řekla Tomášova žena Markéta Divišová. „S Tomášem se mi žije dobře. Často se mě ptá na názor a televizi Retro spolu řešíme pořád, protože dělám televizi Instagram a Facebook,“ dodala ještě Markéta.

Mezi fandy patří i Richard Tesařík a Michal David, který si TV Retro chválí: „Líbí se mi, že vysílají písně mého mládí. Ta dnešní produkce mě již tolik neoslovuje. Chybí mi tam harmonie i melodika,“ svěřil se Michal. „Poslouchám hlavně kapely Steely Dan a Ságu, ale třeba i Bee Gees, Eltona Johna, Philla Collinse, Whitney Houston, Michaela Jacksona. Vyrůstal jsem především na jazzových pianistech,“ řekl Michal David.

Richard Tesařík má retro hity rád: „Tenkrát to byla bohatá sklizeň. Mám hodně oblíbených hitů. Já jsem vyrůstal na rock’n’rollu a budovatelských písních, které se naštěstí už teď nehrajou. Když poslouchám retro, rád si pustím soul, funky nebo reggae.“

TV Retro vysílá 80 % cizích interpretů a 20 % našich. Z těch českých je možné slyšet například Lucii, Mig 21, Ready Kirken, Janka Ledeckého, Petra Muka, JAR a jiné. „Jsme první televize v Evropě, která využila volného prostoru u formátu 4:3 k umístění infopanelu, a tak se divák mimo poslechu pohodové hudby také dozví mnoho informací o interpretech, které jsme za mlada slýchávali na diskotékách a v klubech a leckdy jsme ani nevěděli, kdo to hraje,“ vysvětluje spolumajitel TV Retro Tomáš Fuxa.

Foto: RETRO Music Television