Michaela Kuklová: Dostala jsem výprask od Heleny Růžičkové!

Šestý díl pořadu Česká 30 by si neměli nechat ujít ti, kdo si vždycky sedají k televizi, aby zas a znovu sledovali dobrodružství chasníka Honzy nebo mládence Jindřicha, báli se čertů, vodníků i smrťáků, ti, kdo věří na kouzelnou moc oříšků a mají rádi princezny, obzvlášť ty pyšné nebo šíleně smutné. Martin Dejdar vám tentokrát nabídne třicítku nejoblíbenějších českých pohádek. A vybírali je s ním lidé pro tento úkol velmi povolaní. Režisér oblíbené pohádky Nesmrtelná teta Zdeněk Zelenka, herečka, která předvedla, že i princezny mohou být pěkně zlé – Sabina Laurinová a představitelka jedné z nejoblíbenějších princezen, která má slabost pro létající ševce – Michaela Kuklová.


Je snad někdo, kdo by neměl rád pohádky? Kdo by se alespoň někdy nenechal rád unést do světa, v němž dobro i přes všechny překážky nakonec zvítězí a zlo je po zásluze potrestáno? V dnešním pohádkovém výběru se ocitnete na mnoha zajímavých místech. V zámeckých komnatách i ve zříceninách hradu, v dračích slujích i v šatlavách, doupatech čarodějnic nebo na břehu jihočeského rybníka. Z vyprávění všech hostů se dozvíte, že natáčení některých pohádek vůbec nebylo pohádkové, ale občas připomínalo spíš akční film.


Věřili byste, že Michaela Kuklová natočila svou nejznámější pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci už před pětadvaceti lety? Na některé situace při natáčení ale nikdy nezapomene. Bohužel. Odnesla si z něj totiž několik zranění. A nikdy v životě prý nedostala takový výprask jako právě při tomto natáčení. Konkrétně ve scéně, kdy ji čarodějnice v podání Heleny Růžičkové bije střevíčkem. Michaela přiznala, že se pak herečky ještě spoustu let poté strašně bála.


Hrůzu někdy pouští nejen herečtí kolegové, ale i režiséři. Sabina Laurinová zavzpomíná na jednoho, který jí dokonce vyhrožoval, že jí nafackuje. Sabina má za sebou princeznovských rolí hodně, ale asi nejvýraznější je sobecká Eufrozína, která přesto, že je zlá, je prý u dětí oblíbená. Sabina je maminkou dvou dcer, které se na pohádky samozřejmě dívají. Herečka prozradí, jaká pohádka u nich vede a kolikrát ji loni o Vánocích viděly.


Režisér Zdeněk Zelenka natočil pohádek víc, ale nejpopulárnější z nich je jednoznačně Nesmrtelná teta. To, že tak rád natáčí pohádky, možná ovlivnil jeho profesor na škole – Bořivoj Zeman, režisér slavné Pyšné princezny. Prý mu poradil pravidlo tří věcí, které nesmějí chybět v žádné pohádce. A Zdeněk Zelenka se je snaží dodržovat. Které to jsou? To se dozvíte v šestém díle pořadu Česká 30. Sledujte šestý díl pořadu Česká 30 ve čtvrtek 5. dubna na Prima family ve 20 hodin.

Foto: TV Prima