Meky Žbirka připravil »symphonic« album i turné

Zpěvák a skladatel Meky Žbirka dokončil nové cédéčko nazvané Symphonic Album se symfonickým orchestrem Capella Istropolitana a finišuje s přípravami čtyř exkluzivních koncertů turné Miro Žbirka Symphonic Tour 2011, které se uskuteční na podzim.


Po DVD Empatia v obrazech – unikátním hudebním dokumentu ze Žbirkova oblíbeného města Londýna, před pár dny dokončil jedinečnou desku, na které zazní jeho největší hity v netradiční úpravě za doprovodu symfonického orchestru Capella Istropolitana pod vedením dirigenta Adriana Kokoše. Natáčelo se ve studiích Slovenského rozhlasu v Bratislavě a album vyjde 17. října 2011 ve dvou provedeních: luxusní spolu s DVD a pouze jako CD. „Tvoriť nové pesničky, nahrať ich a držať v ruke album, to je najkrajší pocit,“ uvedl Miro Žbirka.


Jaké to je hrát a zpívat za doprovodu symfonického orchestru si slovenský Pražák vyzkoušel už během úspěšného loňského podzimního turné na Slovensku. A protože se mu to zalíbilo, plánuje něco velmi podobného uspořádat letos na podzim i v Čechách. Své nové Symphonic Album Meky Žbirka představí naživo během čtyř exkluzivních koncertů turné Miro Žbirka Symphonic Tour 2011 letos na podzim. Naživo společně – Meky i symfonický orchestr pod taktovkou Adriana Kokoše – představí skladby z desky během turné v Praze, Brně, Plzni a v Ostravě.

Miro Žbirka Symphonic Tour 2011
17. 10. – Brno, Janáčkovo divadlo – 20 h.
26. 10. – Ostrava, Velký sál Domu kultury – 20 h.
2. 11. – Plzeň, Synagoga – 20 h.
7. 11. – Praha, Státní opera – 20 h.

Symphonic Album – tracklist
1. Balada o poľných vtákoch (M.Žbirka / K.Peteraj)
2. Jesenná láska (M.Žbirka / M.Válek)
3. Denisa (M.Žbirka / K.Peteraj)
4. Čo bolí to prebolí (M.Žbirka / K.Peteraj)
5. Len s ňou (M.Žbirka / J.Urban)
6. Mesto spí (M.Žbirka / M.Žbirka)
7. Zažni (M.Žbirka / J.Štrasser)
8. Atlantída (M.Žbirka / K.Peteraj)
9. Z tej vône ťa vyzliekam (M.Žbirka / J.Urban)
10. Múr našich lások (M.Žbirka / K.Peteraj)
11. Strom (M.Žbirka / K.Peteraj)
12. Melodicon

Foto: www.zbirka.cz