Matyáš Řezníček: Při natáčení odvážných scén jsme věděli, kde jsou hranice

Mladý, dosud především divadelní herec Matyáš Řezníček, který se v letošním roce nesmazatelně zapsal i do dějin kinematografie, a sice ve velmi odvážné roli v diskutovaném filmu Hranice lásky, přijal pozvání do televizní Show Jana Krause.

„Člověk, který je dnes zvyklý sledovat produkci nějakých streamovacích služeb, nemůže být z toho šokovaný,“ snaží se Matyáš mírnit pověst filmu, která ho předchází. „Neměl jsem zas tak moc odvážných scén. Možná pět šest. Ten film vypadá, jako že je hodně o nahotě a o tom, jak spolu mají lidi sex, ale spíš je to o tom, jak umějí lidi o sex

u mluvit. Jak jsou otevření.“ Nicméně přiznává, že během natáčení byly dny, kdy se celý den točily jen milostné scény. „Připravoval jsem se na to asi jako na každou jinou roli,“ vzpomíná člen činohry Národního divadla.

„Ráno jsem se podíval na scénář… v těchto scénách třeba není tolik toho textu, ale je tam spousta scénických poznámek a taky nějaká základní emoce. Člověk musí vědět, kde se v tom příběhu vyskytuje.“ Ve filmu měl pak celkem čtyři partnerky. „Na zkoušce jsme šetřili těmi reálnými kontakty a tam jsem se mohl ptát, jestli je to v pohodě, ona se zase ptala mě. Ten oboustranný souhlas je důležitý. Věděli jsme, kde jsou hranice,“ popisuje, jak konkrétně probíhá příprava lechtivých scén.

V divadle ho nyní čeká zbrusu nové představení – dramatizace Čapkova Hordubala. Vedle hraní má prý také zálibu v pájení. Ačkoli nejde ani tak o samotné pájení, jako o jeho výsledek. „V současné chvíli mě baví zkoumat obvody různých elektronických hudebních nástrojů a pak na to tak nějak hrát,“ vysvětluje. „Ale na tu hudbu nejsem tak šikovný jako na to pájení.“

 

Foto: TV Prima