Matásek střílel ostrými! Víme, co se stalo

Hlavní tváře seriálu Polda na Primě – David Matásek, Jana Kolesárová a Ondřej Pavelka – střílely na pražské střelnici Prague Armory z palných zbraní. Při té příležitosti někteří z herců prozradili, že skutečnou zbraň nemají v rukou poprvé.

Polda 16

„Střílel jsem ze skutečné zbraně kvůli natáčení jednoho seriálu, je to sice už nějaký ten pátek, ale bavilo mě to,“ prozradil David Matásek, který v Poldovi hraje svérázného kriminalistu Michala Břízu. Právě v roli posledního férového Poldy má Matásek pistoli pořád u sebe. „My jsme se učili zacházet s tou zbraní komplexně, musí to prostě vypadat přirozeně a reálně,“ řekl Matásek.

Fanoušek zbraní ale rozhodně není. „Pistolkář nejsem, nejsem pro, aby lidi měli zbraně moc doma, lidé podléhají různým emočním stavům, jsou různí, takže snadno dojde ke zneužití zbraně,“ uvedl hlavní hrdina Poldy. A kdy si on sám z někoho například jen vystřelil? „To je denně – doma z dětí, z kolegů v divadle, v rodině, to je pořád a mně taky nikdo nešetří,“ směje se Matásek.

Polda 4

Na střelnici nemohl chybět ani herec Ondřej Pavelka, který Matáskovi v seriálu šéfuje. S kancelářskou prací je v nových dílech Poldy konec, teď zasahuje. „Martin se konečně dostal z kanceláře, předtím celou dobu byl v kanceláři. Jsem si malinko stěžoval, že bych taky docela rád vyšel do terénu, tak moji postavu pustili ven. Moje nejakčnější scéna byla zatím, že jsem odešel z jedné kanceláře do druhé, tam jsem na někoho zakřičel a pak jsem se vrátil zpátky,“ směje se Ondřej Pavelka.

Kde jinde než na střelnici má příležitost trefit do černého? „Na chalupě chodím s kamarády na hon, ale beze zbraně a maximálně máme tak soutěže ve střílení ze vzduchovky, ale tyhle opravdové palné zbraně, mám k tomu vztah takový …relevantní?“ zamýšlí se Ondřej.

Polda 29

Herečka Jana Kolesárová žije v americkém Los Angeles, právě tam už také kvůli natáčení brala zbraň do ruky. V Praze ji to na střelnici moc bavilo. Kdy si Jana naposledy z někoho vystřelila? „Lehce a s láskou si střílím z kdekoho,“ směje se Jana.

Polda 25

V Poldovi má Kolesárová v roli policejní psycholožky svéráze Matáska na starosti. I v druhé sérii to mezi nimi jiskří. Kam až jejich vztah tedy zajde? „Jsme jako dva puberťáci, pořád se různě škádlíme,“ směje se David. „Jak se s Davidem a Igorem dobře známe, tak už máme při natáčení takový svůj humor a užíváme si ten svůj denní proces natáčení,“ doplňuje Jana. Více ale ani jeden neprozradil.

Sledujte seriál Polda každou sobotu ve 20.15 hodin na Primě.

Polda 26 Polda 19 Polda 22 Polda 6 Polda 5

Foto: TV Prima