Martina Balogová zazpívá na počest Whitney Houston

Nejúspěšnější vlastní pořad TV Barrandov, hudební show To byl náš hit, v pondělí 20. února připomene slavnou éru hudby Disco. V devadesátiminutovém programu živě zazní v novém originálním provedení hity idolů přelomu 70. – 80. let, kdy parket ovládaly diskotékové skladby skupin Jackson 5 a Bee Gees nebo Michala Davida a Kylie Minoque.


Zpěvačka Martina Balogová v rámci přímého přenosu skladbou Největší z nálezů a ztrát uctí soulovou hvězdu Whitney Houston, která předčasně zemřela 11. února v Los Angeles. Píseň Michala Davida pochází z roku 1985, kdy Whitney Houston debutovala sólovým albem, za nějž získala první cenu Grammy.
V show To byl náš hit dále živě vystoupí Jan Maxián ze skupiny Nightwork s taneční klasikou I Will Survive, jež mají v reportoáru jak rockoví R.E.M., tak divy Diana Ross nebo Helena Vondráčková. Skupinu Jackson 5 připomene Monika Bagárová v hitu Blame It on The Boogie, který v Československu proslavila Marie Rottrová pod názvem Muž č. 1, titulní píseň z filmu Horečka sobotní noci představí Roman Vojtek a Ilona Csáková zazpívá slavné Tornero. Heidi Janků zase zazpívá Diskohrátky (The Locomotion), se kterými v první polovině osmdesátých let zažívala obrovskou slávu Hana Zagorová za vokálního i tanečního doprovodu Petra Kotvalda a Stanislava Hložka. Večera, který moderuje Petr Vondráček, se zúčastní také Michal David a Petr Kotvald.


Show To byl náš hit vysílá TV Barrandov každé pondělí večer od 20.05 hodin. Speciální díl pořadu věnovaný Karlu Svobodovi sledovalo 720 tisíc dospělých diváků a stal se nejúspěšnějším pořadem stanice v její historii.

Foto: TV Barrandov