Martin Kraus: Jsem venkovský kluk

Ústecká ZOO zahájila letní sezonu a otevřela pro návštěvníky expozici nazvanou Venkovský dvorek. Nechyběl u toho herec z oblíbeného primáckého seriálu Svatby v Benátkách a milovník koní a zvířat vůbec – Martin Kraus.

SvB 14
V expozici Venkovský dvorek mohou návštěvníci vidět domácí zvířata, jako jsou ovce, kozy, slepice, zakrslí králíci nebo malá prasátka. Hlavně si je mohou hladit, což je speciálně pro děti velký zážitek.

SvB 21
„Já jsem venkovský kluk, celý život jsem strávil u koní a jsem na zvířata zvyklý. Je ale smutné, že dnešní děti, které žijí ve městech, ani nevědí, jak vypadá koza nebo kůň, málem si myslí, že kráva je fialová. Asi nikoho nepřekvapí, že mé oblíbené zvíře je kůň. Fascinují mě ale třeba i sloni. Proto jsem byl šťastný jako malý kluk, že jsem se k nim do výběhu mohl podívat. Nejdřív jsem měl z tak ohromného zvířete respekt, ale pak jsem slony i krmil speciálními pochoutkami. Ochutnal jsem, neměli to špatný. Krmil jsem taky žirafy a opatrně podrbal i nosorožce. Nechápu, jak někdo může tak majestátní zvířata zabíjet kvůli rohům,“ líčil Martin své zážitky.

SvB 17
Martin do zoo přijel rovnou z natáčení Svateb v Benátkách. „Ráno jsem točil nějaké obrazy s Bobem Kleplem, který hraje taky zubaře, stejně jako já. A ze ZOO jedu domů hodit se do gala a mířím na jednu společenskou událost. Mám dnes hodně náročný den,“ smál se.

Foto: TV Prima