Martin Chodúr je i letos rekordmanem hitparády a chystá oslavu deseti let na scéně

Loni Martin Chodúr úspěšně bodoval se svou autorskou písní Klidně plakej dál v hitparádě Česká dvanáctka, kterou každou neděli vysílá Český rozhlas Dvojka. Udržel se v ní 35 týdnů a vyhrál nejen Zlatou dvanáctku, ale i Platinovou dvanáctku. Po Ewě Farné se stal teprve druhým interpretem, který v tříleté historii tohoto žebříčku toto ocenění získal. Ve stejné hitparádě se letos mimořádně daří i jeho další autorské písni Síla mít rád, která se v tomto žebříčku drží 32 týdnů.

Dvakrát byla na 5. místě, dvakrát na 4. místě, sedmkrát na 3. místě, desetkrát na druhém a desetkrát na místě prvním. A k získání ocenění Zlatá dvanáctka mu chybí už dvě vítězství. Největším konkurentem Martina v tomto žebříčku jsou momentálně Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser s písní Ádieu a David Deyl se svou španělsky zpívanou novinkou Ahora.

Pokud byste chtěli slyšet píseň Síla mít rád live, vypravte se na některé z Martinových vystoupení. V září si ji budete moci poslechnout v Pardubicích a ve Staré Boleslavi, v říjnu ve Stochově a v Hradci Králové a v listopadu v pražském Divadle U Hasičů, na kterém Martin oslaví deset let působení na scéně naší populární hudby. Jeho aktuální rozhlasový hit nebude chybět ani na jeho dvou prosincových Vánočních koncertech s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Hned po čtrnáctidenní dovolené na Malorce, na kterou jede Martin pochopitelně s přítelkyní Ivonou a s tří a půlletým synem Martínkem, si Martin 17. září v pražské 02 Aréně nenechá ujít koncert svého oblíbence, kanadského zpěváka Michaela Bublého. Bublého první koncert v Praze před pěti lety totiž Martinovi utekl.

Vstupenky na koncert Martin Chodúr – 10 let na scéně, který se uskuteční 16. Listopadu v pražském Divadle U Hasičů: https://www.divadlouhasicu.net/vstupenky/?sid=71555

Foto: Ivana Tomisová, Adam Kebrt / Český rozhlas, archiv Martina Chodúra

Sdílejte
Předchozí článekZboří Alkehol Modrou Vopici?
Další článekNeptun