Markéta Plánková hraje v paruce!

Zase má zrzavé vlasy, ale zdání klame. Aby herečka Markéta Plánková hrající vyšetřovatelku s ostrými lokty v druhé řadě Mordparty vypadala stejně jako v té první, musela před kameru v zrzavé paruce. Ve skutečnosti je totiž znovu plavovláska!

MP_05_02_17_6929
„Nechtěla jsem se znovu obarvovat, kvůli divadlu a do toho ještě točím další projekt, takže by to bylo složitější. Jsem ráda, že se to vyřešilo takhle a myslím, že se to povedlo. Kdybych neřekla, že je to paruka, všichni si budou myslet, že mám zase svoje, na zrzavo obarvené vlasy,“ směje se Markéta.

MP 1
Markéta Plánková už od první řady Mordparty vypadá jinak, než jsme ji zvyklí vídat v jiných seriálech. „Markétu jsme nechali už v první řadě ostříhat na mikádo a obarvit na zrzavo, předtím byla blondýna. Jako vyšetřovatelka měla hned od začátku působit trošku drsně, což její zrzavý účes podtrhoval. Nosila buď mikádo, nebo vlasy do culíku. Postavu jsme líčili jako ženu, která chodí upravená, ale ne přehnaně nalíčená, která neřeší, jestli má dokonalý make-up,“ řekla maskérka, které se o Markétu stará od začátku natáčení Mordparty.

MP 15
Markéta prozradila, že o plánech na natáčení druhé řady Mordparty dlouho neměla tušení. „Když se odkleplo pokračování, tak jsem byla ráda. Celé se to natáčelo přes zimu, což bylo pro nás trochu limitující, ale pro seriál jen dobře. Má takovou ponurou atmosféru. Vraždy, násilí, únosy hned dostaly punc opravdovosti. Dokonce budeme řešit i únos dcery pana Bartošky. Tak si víc zaběhám, budu hodně v terénu a akční,“ prozradila Markéta.

MP4
Druhou řadu Mordparty můžete sledovat v neděli od 20.15 hodin na Primě. Rozdíl mezi jejími skutečnými vlasy a seriálovou parukou dokládají i dvě fotografie. Zatímco na první z 27. února je Plánková vyfocena poslední natáčecí den Mordparty v zrzavé paruce a s kratším sestřihem, pět dní poté, 3. března, natáčela nové jarní identy pro Primu a na fotografii je jasně vidět její přirozená délka a přírodní odstín vlasů.

Foto: TV Prima